• DOLAR
  %0,24
 • EURO
  %1,26
 • ALTIN
  %1,19
 • BIST
  %0,78
MİADI GEÇMİŞ GIDALAR İMHA EDİLDİ

MİADI GEÇMİŞ GIDALAR İMHA EDİLDİ

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği kontrollerde, son kullanma tarihi geçen çok sayıda gıda ürününe el konularak  imha edildi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği kontrollerde, son kullanma tarihi geçen çok sayıda gıda ürününe el konularak imha edildi. Tespit edilen gıdalar arasında, sofraların vazgeçilmezleri yemek sosu ve salçanın  yanı sıra hamur kabartma tozlarının önemli yer tutması dikkat çekti.

Bağlar Belediyesi, vatandaşların gıda sağlığını korumak amacıyla gıda denetimlerini sürdürürken, hijyen ve gıda güvenliği kurallarına uymayanlarla ilgili yasal işlem uygulamaya devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği uygulamalarda bu kez sofraların vazgeçilmezi olan yemeklik soslar ve salçaların, son kullanma tarihi geçtiği halde raflarda tutularak  satılmaya devam edildiği tespit edildi. Gıda marketleri ve toptan satış yapan firmalara yönelik denetimlerde çok sayıda yemeklik sos ve salça ele geçirildi.

Gıda yönetmeliğine aykırı olarak bulundurulduğu tespit edilen gıda maddeleri arasında, 3 bin adet hamur kabartma tozu ve vanilin de  yer aldı. Vatandaşın gıda sağlığını tehlikeye atan işletme ve firmalar hakkında yasal işlem uygulayan belediye ekipleri, tespit edilen gıda ürünlerinin güvenli bir şekilde imha edildiğini açıkladı. Ekipler, hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen iş yerlerinin yöneticilerini de uyararak tutanak tuttu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?