• DOLAR
  %0,19
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %-0,41
MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIR’I DİYARBAKIR’DA

MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIR’I DİYARBAKIR’DA

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’a gönderilen mobil trafik eğitim TIR’ında polisler tarafından öğrencilere teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

MEDYA21- İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’a gönderilen mobil trafik eğitim TIR’ında polisler tarafından öğrencilere teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
Kayapınar ilçesindeki Millet İlkokulu bahçesinde kurulan mobil trafik eğitim TIR’ında, 7-9 Kasım 2021 tarihleri arasında kentte bulunan farklı okullarda da öğrencilere teorik ve uygulamalı trafik eğitimi verilecek. Öğrencilere TIR içerisinde trafikte uymaları gereken kurallar ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verildi. Ayrıca, minik araçlarla trafik eğitim parkurunda öğrencilere emniyet kemeri, yaya geçitlerini kullanma, karşıdan karşıya geçme, okul geçitlerini kullanma kuralları öğretildi.

Çocuk yaşta edinilen bilgilerin daha kalıcı olmasından hareketle İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olarak geleceğin sürücüleri olan ilkokullarda okuyan çocuklarda trafik bilincinin oluşması için geliştirilen proje kapsamında hazırlanan Mobil Trafik Eğitim TIR’ı ile Diyarbakır’da 3 gün boyunca çok sayıda öğrenciye trafik bilincinin aşılanması amaçlanıyor.
Trafikte eğitim gören öğrenciler, trafik eğitiminde birçok kuralı öğrendiklerini belertirken, eğitim sonunda öğrencilere boyama kitabı, kırmızı düdük ve trafik dedektif kartı gibi çeşitli hediyeler de verildi. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?