MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIR’I DİYARBAKIR’DA

TEORİK VE UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİNİN VERİLMESİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA DİYARBAKIR'DA GETİRİLEN MOBİL EĞİTİM TIRINDA ÖĞRENCİLERE ÖNCE TRAFİK POLİS MEMURLARI TARAFINDAN EĞİTİM VERİLİRKEN, ARDINDAN KURULAN TRAFİK PARKURUNDA UYGULAMALI OLARAK KURALLAR ÇOCUKLARA ÖĞRETİLDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır'da getirilen mobil eğitim tırında polisler tarafından öğrencilere teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

MEDYA21- İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’a gönderilen mobil trafik eğitim TIR’ında polisler tarafından öğrencilere teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
Kayapınar ilçesindeki Millet İlkokulu bahçesinde kurulan mobil trafik eğitim TIR’ında, 7-9 Kasım 2021 tarihleri arasında kentte bulunan farklı okullarda da öğrencilere teorik ve uygulamalı trafik eğitimi verilecek. Öğrencilere TIR içerisinde trafikte uymaları gereken kurallar ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verildi. Ayrıca, minik araçlarla trafik eğitim parkurunda öğrencilere emniyet kemeri, yaya geçitlerini kullanma, karşıdan karşıya geçme, okul geçitlerini kullanma kuralları öğretildi.

Çocuk yaşta edinilen bilgilerin daha kalıcı olmasından hareketle İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olarak geleceğin sürücüleri olan ilkokullarda okuyan çocuklarda trafik bilincinin oluşması için geliştirilen proje kapsamında hazırlanan Mobil Trafik Eğitim TIR’ı ile Diyarbakır’da 3 gün boyunca çok sayıda öğrenciye trafik bilincinin aşılanması amaçlanıyor.
Trafikte eğitim gören öğrenciler, trafik eğitiminde birçok kuralı öğrendiklerini belertirken, eğitim sonunda öğrencilere boyama kitabı, kırmızı düdük ve trafik dedektif kartı gibi çeşitli hediyeler de verildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir