• DOLAR
  %-0,46
 • EURO
  %0,32
 • ALTIN
  %0,33
 • BIST
  %-0,68
MÜTEAHHİTLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANDI

MÜTEAHHİTLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANDI

Diyarbakır ekonomisinin adeta lokomotifi durumundaki inşaat müteahhitleri, bir çatı altında toplanarak, kısa adı ‘DİMDER’ olan İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni kurdu.

MEDYA21- Diyarbakır ekonomisinin adeta lokomotifi durumundaki inşaat müteahhitleri, bir çatı altında toplanarak, kısa adı ‘DİMDER’ olan İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni kurdu.
Diyarbakır’da fiziki alt ve üst yapıların iyileştirilmesinin yanı sıra modern konut üretimi ve istihdamında da önemli rol oynayan inşaat müteahhitleri, güç birliği yapmak, sektörde yaşanan sorunlara çözüm getirmek ve sektörü daha ileri seviyelere taşımak amacıyla DİMDER’in kuruluşunu gerçekleştirdi.

İnşaat sektörünün içinde bulunduğu zorlu süreci daha az zararlarla atlatmayı hedef alan inşaat müteahhitleri, taahhüt firmaları ve yap-sat temsilcileri, örgütlenme kararı alarak, Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği çatısı altında bir araya geldi. Aziz Elaldı  kurucu başkanlığında kuruluşunu tamamlayan derneğin yapılan ve tek listeyle gidilen 1. olağan Genel Kurulunda, başkanlığa yeniden Aziz Elaldı getirilirken, yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:

“Aziz Elaldı, Nedim Şimşek, Mehmet Fidan, Baran Durmaz, Ahmet Elhanay, Cihan Günay, İlhpan Karaş, Ramazan Karakoç, Mehmet Çelik, Sıddık Kutay, Ahmet Bedir, Numan Erdoğan, Veysi Hatipoğlu, Nesih Aktepe, Doğan Başer, Hasip Kaya, Murat Andan, Mehmet Ay, Cengiz Bayram, Kemal Mehmetoğlu, Cihan Yaman, Mehmet Tezgel, Süleyman Demirok, Emrullah Güçlü, Ali Kaya, Ramazan Akçay”

İcra Kurulu üyeliklerine Ahmet Durmaz, Yusuf Kaya, Cemal Moray,
Veysi Üçdağ ve Faruk Denktaş getirilirken, Denetleme Kuruluna da Süleyman Çeken, Evren Çetin, Vedat Kızan, Velat Avşar, Hamza Aslan ve Serhat İşbilen seçildi.

Genel Kurulda konuşma yapan dernek başkanı Aziz Elaldı, taahhüt firmaları ve yap-sat inşaat sektörünün kentin en önemli sektörü olarak gerek Diyarbakır ve gerekse Türkiye’nin bir çok ilinde hizmet verdiğine dikkat çekerek, şöyle dedi:

“Bu hizmetlerimizin daha iyi koşullarda sürdürülmesi, sektörün yaşadığı sıkıntıların çözümü ile mümkündür. Bizler sektöre hizmet veren bireyler ve firmalar olarak sorunlarımızı ortaklaştırmak, ortak akılla sorunlarımızı çözmek için daha güçlü bir örgütlenmeye ihtiyaç duyduk. Aylarca bütün sektör arkadaşlarımıza ulaşmaya, onların görüş ve önerilerini almaya çalıştık. Bu süreçte özellikle genç ve dinamik arkadaşlarımızla yol almayı tercih ettik. Bunu yaparken elbette ki daha deneyimli arkadaşlarımızın, aile büyüklerinin görüş ve önerilerini almayı da ihmal etmedik. Dernek kuruluş aşamasından çok büyük bir ilgi ile karşılaştık. Bu da bizim doğru bir yolda olduğumuzu bizlere gösterdi. Bizlerin motivasyonunu daha çok arttırdı. Bugün de derneğimizin ilk olağan genel kurulunu yaparak yolumuza devam edeceğiz. Hem yerelin sesi olacağız, hem de bölgenin sesi olmaya çalışacağız. Daha güçlü bir temsiliyet için Birlikler, Federasyon ve Konfederasyonlarda yer almaya çalışacağız. Bu amaçla ilk aşamada İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) ile görüşmelerimizi yaptık. Böylece sektörün sorunlarına çok daha hızlı ve daha kalıcı çözümler üretmeye çalışacağız. Bunları yaparken elbette ki kentimizdeki ilgili meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve ilgili bütün kurum ve kuruluşlarla birlikte yol alacağız.” HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?