OTİZMLİ ÇOCUKLARA SPOR EĞİTİMİ

MEDYA21– Büyükşehir Belediyesi’nin otizmli çocukların gelişimlerine katkı sunmak amacıyla açtığı spor eğitimleri, Sümerpark ortak yaşam alanı otizm eğitim salonunda devam ediyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, otizmli çocukların kendi içlerinde farklılık göstermeleri sebebiyle sporla rehabilitasyon için başvuruda bulunan aileler, uzman eğitmenlerle ortak çalışma yürütüyor. Eğitime geçilmeden önce aile ile yapılan görüşmelerde otizmli çocuğun özellikleri ortaya çıkarılarak bireye göre eğitim programı hazırlanıyor.

Gruplar şeklinde yapılan spor kurslarında, her otizmli çocuk günlük 1-3 saat süren eğitimden faydalanma imkânı buluyor. Eğitim sürecinde eğitmenler, otizmli çocuğun daha iyi gelişim göstermesi için ailelere çeşitli öneriler sunuyor. Kurslara düzenli şekilde devam eden otizmli çocuklar, rehabilitasyon çalışmaları sayesinde zamanla hareket kabiliyetlerini artırıyor.  Duyusal eksikliklerini tolere ederek günlük rutin yaşam içinde kendi ihtiyaçlarını giderebilecek seviyeye geliyor. HABER MERKEZİ

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir