OTOMOBİLİ CEPHANELİĞE DÖNÜŞTÜRMÜŞLER!

DİYARBAKIR POLİSİ SİLAH KAÇAKÇILARINA YÖNELİK YAPTIĞI ÇALIŞMALARDA BİR OTOMOBİLİN BAGAJINDA 37 ADET RUHSATSIZ TABANCA, 1 ADET TÜFEK VE BU SİLAHLARA AİT MÜHİMMAT ELE GEÇİRDİ. OLAYLA İLGİLİ 1 KİŞİ İSE GÖZALTINA ALINDI. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır polisi silah kaçakçılarına yönelik yaptığı çalışmalarda bir otomobilin bagajında 37 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet tüfek ve bu silahlara ait mühimmat ele geçirdi. Olayla ilgili 1 kişi ise gözaltına alındı.

MEDYA21- Silah kaçakçılarına yönelik çalışma yürüten Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, ateşli silahların yasadışı ticaretinin engellemesi, çevre illerden kente ateşli silahların sevkiyatının önlenmesine yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında A.A. isimli şüphelinin kullandığı araç ve ikametinde yapılan aramalarda,  7,65 mm çapında ruhsatsız 37 adet tabanca, 27 Adet 9 mm çapında fişek, 1 adet tüfek, bu tüfeğe ait 22 adet kartuş ele geçirilirken, A.A. isimli şüpheli gözaltına alındı. Silahlarla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Diyarbakır halkının huzur içinde yaşama hakkını tehdit eden, toplumun barış ve güvenini bozmaya yönelik her türlü eylemlere karşı operasyonlar artan azim ve kararlılıkla devam etmektedir” denildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir