PAZAR ESNAFININ YERİ KURA İLE BELİRLENDİ

DİYARBAKIR'IN BAĞLAR İLÇE BELEDİYESİ, BAĞCILAR MAHALLESİ'NDE KURULACAK 10 YENİ SEMT PAZARINDA YER ALACAK ESNAFLARIN İSİMLERİNİ VE YERLERİNİ NOTER HUZURUNDA CANLI YAYINDA KURA YÖNTEMİYLE BELİRLEYEREK BİR İLKE İMZA ATTI. (MUHSİN TAŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, Bağcılar Mahallesi'nde kurulacak 10 yeni semt pazarında yer alacak esnafların isimlerini ve yerlerini noter huzurunda canlı yayında kura yöntemiyle belirleyerek bir ilke imza attı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, Bağcılar Mahallesi’nde kurulacak 10 yeni semt pazarında yer alacak esnafların isimlerini ve yerlerini noter huzurunda canlı yayında kura yöntemiyle belirledi.
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla belediyenin ek hizmet binasında belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden noter huzurunda canlı yayınlanan kura çekiminde Bağcılar Mahallesi’nde yeni kurulacak 10 pazar yeri için 612 esnafın yeri belirlendi. 400 erkek ve 212 kadın esnafın birleşmesiyle hayata geçirilecek pazar yerleri için bu yöntemin tercih edilmesi takdir topladı.
Kimsenin mağdur edilmesini istemediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, her şeyin kamuoyunun gözü önünde gerçekleşmesini istedikleri için canlı yayın yöntemini kullandıklarını söyledi. Beyoğlu, “Halkımızın daha sağlıklı şartlarda alış veriş yapmasına imkan tanımak ve esnafımızın rahat şekilde çalışması için modern imkanlara sahip 10 yeni pazar yeri hazırladık. Gerekli kontroller ve denetimler belediyemiz tarafından yapılarak herkesin memnun olacağı bir tablo hakim olacak. Burada görev yapacak esnafımızın yerini noter huzurunda canlı yayında kura ile belirleyerek tam bir şeffaflık örneği sergiledik” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir