ŞEYHANDEDE ŞELALESİ MİLLİ PARK OLUYOR

MEDYA21– Çermik Belediye binasının temel atma törenine katılarak ilçelilere müjdeler veren Vali Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesinin Çermik Belediye binası projesini bölgenin mimari yapısına uygun şekilde revize ettiklerini söyledi. Yıpranmış ve sorunlu altyapısıyla yağışlı havalarda su baskınlarının gerçekleştiği Çermik Çarşısını da sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında yenileyeceklerini ifade eden Vali Karaloğlu, belediye binasının inşası ve Çermik Çarşısı düzenleme işinin 2022 baharında tamamlandığında ilçenin çehresinin değişeceğini belirtti. İlçede kullanılmayan iki otel binasının dayanıksız olması nedeniyle yıktırıldığını dile getiren Vali Karaloğlu, ortaya çıkan 40 dönümlük alanın, Çermik’in kardeş belediyesi olan Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından park yapılacağının müjdesini verdi. Vali Karaloğlu, kaplıcaların hemen yanı başında 40 dönüm arazi üzerine inşa edilecek parkın adının da Samsun-Çermik Dostluk Parkı olacağını vurguladı.

ŞEYHANDEDE ŞELALESİ
Vali Karaloğlu, Çermik merkezine 30 kilometre uzaklıkta olan ve doğal güzellikleriyle göz kamaştıran Şeyhan Dede Şelalesinin Milli Park ilan edilmesi için Milli Parklar Malatya Bölge Müdürlüğüne talimat verdiğini de ifade ederek, şöyle konuştu:

“Geçen hafta ekipler gelerek alanı gezdi ve rapor hazırladı. Bir iki teknik problemimiz bulunuyor. İnşallah bunları çözdüğümüzde Şeyhandede Şelalesi ve civarını Milli Park olarak ilan edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların günü birlik ziyaretleri için orada lavabo, tuvalet, oturma banklarını inşa edecek. Daha sonra alanı Çermik Belediyesine teslim edeceğiz. Proje tamamlandığında ilçemize önemli bir katkı sunacak.” (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir