‘ŞİFA VEREN ELLER’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

MEDYA21– Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının, “Sazım, Sözüm, İki Gözüm” sloganıyla düzenlediği Haziran Kültür-Sanat Etkinlikleri Takvimi’nde yer alan “Şifa Veren Eller” fotoğraf sergisi meraklılarıyla buluştu. Gündelik yaşamda sağlık çalışanlarının insanları hayata döndürmek için sarf ettikleri çabayı birbirinden çarpıcı karelerle sanatseverlere aktarmaya çalışan ‘Şifa Veren Eller’ fotoğraf sergisi vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Fotoğrafları kareleyen Doç. Dr. Murat Kapan, salgın döneminde sağlık çalışanlarına yönelik olumlu bir havanın oluştuğunu ve içerinden biri olarak yaşanan zorlukları aktarıp farkındalık oluşturmaya çalıştığını söyledi. Aldığı karelerle hastane ortamını sanatseverlerle buluşturmak istediğini belirten Kapan, fotoğraf sergisini koronavirüs (Covid-19) sürecinde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının anısına gerçekleştirdiğini vurguladı.

Doç. Dr. Kapan tarafından bir yıl boyunca çekilen 24 fotoğrafın yer aldığı sergi, Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 2 gün süreyle ziyaretçilere açık olacak.  HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir