TARİHSİZ İSTİFA DİLEKÇESİ İLE GÖREVDEN ALINDI

MEDYA21– Diyarbakır’da salgın hastanesi olarak kullanılan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 8 aydır görevde olan başhekimi Dr. Muhammed Asena’nın, göreve başlamadan önce imzalatılan “tarihsiz istifa dilekçesi” ile görevden alınması tepkilere neden oldu.
Başhekimin görevden alınmasını protesto eden dört yardımcısı da görevlerinden istifa ederken, vatandaşlar Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde başhekimin göreve iadesini istedi.

Başhekim Dr. Muhammed Asena, görevden alındığını geçen hafta bakanlık sisteminden öğrenirken, hangi gerekçe ile görevden alındığı ise henüz öğrenilemedi. Asena’nın görevden alınmasının arkasında, AKP İl Başkanlığı’nın talebi üzerine harekete geçen Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü olduğu iddia ediliyor.
Sağlık Müdürlüğü’nün, Başhekim Dr. Muhammed Asena’dan göreve başlamadan önce tarihsiz bir istifa dilekçesi aldığı ve bu dilekçenin geçen hafta işleme konularak Asena’nın görevine son verildiği ortaya çıktı.
Diyarbakır’da çok sayıda kamu görevlisinden göreve başlamadan önce tarihsiz istifa dilekçesi alındığı iddia ediliyor. Başhekim Asena’nın göreve iade için yargı yoluna başvurup başvurmayacağı, Sağlık Bakanlığı’nın bu konu ile ilgili nihai kararından sonra belli olacak.
VATANDAŞ TEPKİLİ
Salgın hastanesine henüz yeni bir başhekim atanmazken, Dr. Asena’nın görevden alınmasının ardından dört yardımcısının da kararı protesto edip görevlerinden istifa ettiği belirtildi. Bir grup vatandaş ise, AKP İl Başkanlığı binası önünde toplanarak, Ekim 2020’den bu yana başarılı bir çalışma yürüten başhekimin görevden alınmasına tepki gösterdi. HABER MERKEZİ- Medyascope

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir