TERÖRDEN TEMİZLENEN ZORE DERESİ PİKNİK ALANI OLDU

TERÖRİSTLERİN YUVASI OLAN ZORE DERESİ VATANDAŞLARIN PİKNİK ALANI OLDU (EKREM AKTAŞ/BATMAN-İHA) Batman'ın Sason ilçesi ile Diyarbakır'ın Kulp ilçesi sınırları arasında bulunan ve 1985 ile 2000 yılları arasında PKK'lı teröristlerin eğitim gördüğü ve yuvalandığı alan olarak bilinen doğa harikası Zore Deresinin, bölgede yürütülen başarılı operasyonlarla teröristlerden temizlenmesiyle vatandaşların yeni piknik alanı oldu.

MEDYA21- Terör korkusu nedeniyle 36 yıldan beri kimsenin ayak basmadığı Zore Deresine giden  vatandaşlar, bir yandan piknik yaparak eğlenirken, bir yandan da doğal göletlerde yüzüp serinliyorlar. Teröristlerden dolayı Zore Deresinin korkunç bir yer olarak bilindiğini belirten Kemal Belge, son zamanlarda devletin yürütüğü kararlı mücadele sonucunda bölgenin teröristlerden arındığını belirterek, her yerin güvenli hale geldiğini söyledi.

Terör örgütlerinin barındığı, kamp yaptığı, yuvalandığı Zore Deresinde daha önce 50, 60 ve hatta 100’den fazla teröristin barındığı ve eğitim gördüğü bir yer olduğunu da anlatan Belge, “Terör örgütü PKK’nın yuvası olarak bildiğimiz bu Zore Deresi, hakikaten aklımızda kötü ve korkunç bir yer olarak kalmıştı. Ama devletimizin yürütüğü başarılı operasyonlar neticesinde buralarda hiç bir terör örgütü üyesi bırakmadı ve bu gün buraya şehit yakınları arkadaşlarım ile birlikte piknik yapmaya geldik. Batman’dan ve çevre ilçelerden birçok vatandaş buraya gelerek piknik yapmaktadır. İnşallah bütün bölgelerimiz, bütün dağlarımız, bütün ovalarımız ve bütün derelerimiz piknik yerleri haline gelir” dedi.

Teröristlerin kıskacında olan Zore Deresinde şimdilerde piknik yapmanın keyfini yaşadıklarını ifade eden  Yunus Bozkurt ise, “Bu doğa harikası bölge, devletimizin başarılı operasyonları sonrasında şimdi vatandaşların dinlenme ve piknik alanı oldu. Buraya benzer birçok piknik alanımız var. İnşallah gönül rahatlığıyla buraları da kullanacağız. Devletimize bu konuda minnettarız” diye konuştu.

Zore Deresine en yakın köyde yaşadığı halde buraya 36 yıl sonra gelebildiğini belirten bir vatandaş da, artık insanların gruplar halinde piknik yapmaya geldiğini, bozulmamış doğal şelalesi, göletleri ve sık ormanlarıyla doğa sevenleri kendine hayran bıraktığını açıkladı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir