UÇAK YOLCULARININ DİKKATİNE!


MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havalimanının pist onarımı nedeniyle bir ay süreyle kapalı olacağını, bu  süreçte uçuşların Mardin ve Batman havalimanlarına yönlendirildiğini hatırlatarak, bu kentlerde toplu taşıma ücreti olan 25 liranın dışında ücret ödenmeyeceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada; Diyarbakır, Mardin ve Batman valilikleri  ile belediyelerce uçuş için Diyarbakır’dan Batman ve Mardin’e gidecek olan ve diğer illerden Diyarbakır’a gelmek üzere Batman ve Mardin’e iniş yapan yolcular için ulaşım imkanı sağlanması için çalışma yapıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Ortak çalışma sonucunda Diyarbakır-Batman ve Diyarbakır-Mardin arasında faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının Mardin ve Batman havalimanlarına da servis yapmaları yönünde karar alındı. Vatandaşlarımız Batman ve Mardin toplu taşıma ücreti olan 25 lira dışında, bu illerde havalimanı toplu taşıma hizmeti için ilave bir ücret ödemeyecektir. Diyarbakır’dan uçuş için Mardin ve Batman havalimanlarına gidecek olan yolcularımız, Diyarbakır otogarından kalkan Batman ve Mardin taşıma kooperatiflerini 25 lira karşılığında kullanabilecek. Aynı şekilde Batman ve Mardin havalimanına inecek Diyarbakır yolcuları da aynı illerin havalimanından bu toplu taşıma araçlarından faydalanabileceklerdir.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir