UCİM İZLEME VE ÖNLEME OFİSİ AÇILDI

MEDYA21- Güçlü faaliyetleriyle çocukların yanında yer alan ve kısa adı UCİM olan Ulusal Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği,  Diyarbakır’da çocuk  ihmal ve istismarını  önleme ofisini törenle açtı.

Çocuk İhmal ve İstismarını  Önleme Ofisi, yurdun 13 farklı kentinde mağdur aile ve çocukların destekçisi olarak faaliyet sürdüren merkezlerdendir. UCİM, bu merkezlerde danışan ailelere ve çocuklara ücretsiz hukuki destek, merkezde çalışan Ruh Sağlığı Uzmanları beraberliğinde danışmanlık ve yönlendirme hizmetleri sunuyor.  Bu merkezlere bir yenisinin daha eklenmesinin sevincini yaşayan UCİM, Diyarbakır ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Dr. Bülent Tansel, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Av. Aydın Ak, Travma Derneği Başkanı Ramazan Aydıni, Türk PDR Derneği Diyarbakır İl temsilcisi Metin Aydoğdu, Diyarbakır Çocuk İzlem Merkezi Uzm. Psk. Sadık Sun ile TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zülal Koç’un da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan ve UCİM Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan açılışta yaptıkları konuşmalarda, Çocuk İhmal ve İstismarı ile mücadelenin önemini vurgulayarak, Diyarbakır ofisinin hayırlı olmasını diledi. Dr. Bülent Tansel ise, Çocuk  İstismarı hakkında bilgilendirmede bulundu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir