ÜÇKUYU MAHALLESİNE EDEBİYAT PARKI 

MEDYA21- Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçede bir birinden farklı projelere imza atmayı sürdürdüklerini belirterek, Üçkuyu mahallesinde Edebiyat, kitap ve şiir severlere yönelik olarak 5 bin 500 metrekare alanda ‘Edebiyat Parkı’ inşa edeceklerini açıkladı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Beşikci, Edebiyat Parkının proje aşamasının tamamlandığını ve kısa sürede inşasına başlanacağını ifade ederek, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Edebiyat, şiir ve kitap bir ülkenin geçmişteki düşünce yapısını, dünya anlayışını, kültür ve uygarlık birikimini yeni kuşaklara aktarır. Böylece kuşaklar arasında köprü kurarak yeni kuşakların daha iyiyi ve doğruyu bulmalarını, ayrıca estetik düşünceyi öğrenmelerini sağlar. Bu nedenle gençlerimiz özelinde şiir, kitap ve edebiyat severlere yönelik olarak Üçkuyu mahallemizde şairler ve edipler şehrine yakışır bir park inşa edeceğiz. Edebiyat Parkımızda, gençlerimizin yararlanacağı ve kitap şeklindeki özel tasarımıyla inşa edilecek kitap kafe, şiirli oturma bankları, ücretsiz hikâye otomatı, üzerinde Diyarbakır’ın yetiştirdiği şairler, edebiyatçılar ve edipleri anmak adına onların fotoğraflarının yer alacağı aydınlatma direkleri ve objeler, çocuk oyun alanları, ağaçlandırmalar, kamelyalar, yürüyüş yolları, sokak hayvanı besleme noktaları yer alacak. Çok sevileceğini düşündüğümüz bu parkımız vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun.”

Bunun yanısıra Edebiyat Parkı’nda Diyarbakırlı şairlerin ve yazarların sözlerini içeren banklara da yer  verilecek. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir