• DOLAR
  %-0,46
 • EURO
  %0,32
 • ALTIN
  %0,33
 • BIST
  %-0,68
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GIDA DESTEĞİ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GIDA DESTEĞİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir Belediyesi tarafından bölgede ilk kez hayata geçirilen 13 başlıktaki ‘Sosyal Destek Projesi’ kapsamında, öğrenci evinde kalan üniversite öğrencilerine ‘Aylık Gıda Desteği’ başvuruları başladı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi, Sosyal Destek Projesi  kapsamında, ikametgâhları ilçede bulunan ve ilçedeki öğrenci evlerinde kalan üniversite öğrencilerine aylık gıda desteği verecek.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, üniversite öğrencilerine gıda, lise öğrencilerine ulaşım, tüm öğrencilere kırtasiye, sınavlara hazırlık kitabı, yeni doğan, giyim, sosyal market, öksüz ve yetimlere giysi, engelli bakım hizmeti, yaşlı bakım hizmeti, yeni evli çiftlere mobilya desteği gibi ’13 başlıktaki yanıbaşındayız Projesi’nden faydalanmak isteyen vatandaşların başvurularının alındığını söyledi.

YENİ HİZMET MODELİ
Yenişehir ilçesinde sosyal hizmet alanında birbirinden farklı projeleri hayata geçirdiklerini belirten Beşikci, “Yanıbaşınızdayız Projemizle ilimizde ilk kez çok farklı bir sosyal hizmet modelini hayata geçirmiş bulunmaktayız. İlçemizde bulunan ilgili kurumlarımız ile üzerinde çalıştığımız
Sosyal Hizmet Politikasıyla 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği modelimizi uygulamayı başlatmış bulunmaktayız” dedi.

AYLIK GIDA İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK
Beşikci, “Bu konuda bizlerden destek almak isteyen ve ikametgahı ilçemizde olan, öğrenci evinde yaşayan üniversite öğrencilerimize gıda desteğimiz bulunmaktadır. Bu konuda bizlerden destek almak isteyen üniversiteli gençlerimizin ikametgah ve öğrenci kimlik belgeleri ile belediyemize kayıtlarını yaptırmalarını istiyoruz. Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezimize, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza ve Belediyemiz whatsapp hattı olan 0 532 778 96 54 numaralı telefon hattından başvurularını yapabilirler. Yapılacak başvurunun ardından üniversite öğrencilerimizin mezuniyet sürelerine kadar aylık gıda ihtiyacını karşılayacağız’’ diye konuştu.

YÜKÜMÜZ HAFİFLEDİ
Aylık gıda desteğinden faydalanmak için Yenişehir Belediyesine başvuruda bulunan üniversite öğrencileri ise, Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’ye ilçede hayata geçirmiş olduğu Yanıbaşındayız Projesi için teşekkür ederek, ‘’Bizler için çok anlamlı ve faydalı bir proje. Alacağımız gıda desteği bütçemize büyük oranda katkı sağlayacak. Çünkü konut giderlerimiz, yeme ve içmemiz bizler için büyük bir maliyet oluşturuyor’’ dediler. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?