• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,89
ÜRETİCİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

ÜRETİCİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, ilçede tarımsal ve hayvansal üretimi artırmak, üreticilerin daha fazla verim almasını sağlamak amacıyla üreticileri bilgilendirme toplantısı düzenledi.

MEDYA21– Yenişehir Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme ve istişare toplantısında, ilçede bulunan tüm mahalle muhtarlarının katılımı sağlanırken, tarımsal ve hayvansal üretimi teşvik edici desteklemeler hakkında hem muhtarlara hem de üreticilere bilgi verildi.

İlçe belediyeleri arasında ilk kez tarımsal ve kırsal alanda üreticiyi desteklemek adına Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatıyla kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, üreticilerin kalkınmasına ve gelirlerinin artmasına yönelik çalışmalar yürütülüyor. Yapılan istişare toplantısında üretici ve mahalle muhtarlarına yönelik gerçekleştirilen sunumda, Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü bölgenin en önemli ekonomik potansiyeli olan tarım ve hayvancılığa yönelik hayata geçirilecek çalışmalarla üreticilere destek olunacağı belirtildi.

Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Şube Müdürülüğünün, tarımsal ve hayvansal üretimi artırarak, üreticilerin daha fazla verim alması ve daha fazla kazanmasını için çalışmalar yürüttüğü belirtilerek, tarımsal ve hayvansal üretimi teşvik edici desteklemeler, eğitim, kültür ve sosyal faaliyetler konularında her türlü proje ve uygulama çalışmaları yaptığı vurgulandı.

Tarımsal ve hayvansal üretimi destekleyici sistem, alet, makine, ekipman, araç ve gereçlerin tarımda aktif kullanımı konularında yine üreticilere ve çiftçilere destek verildiği ifade edilerek, “Özel sektör, kamu ve çiftçiler arasındaki koordinasyonu sağlayarak, üreticilerimize ekonomik ve sosyal konularda destekler sunan, süt ve süt sağım, et ve et ürünleri, seracılık, sulama, alet, ekipman, makine modernizasyonu, depo, paketleme, soğutma birimleri, alternatif enerji, tohum, fide, gübreleme, hasada hazırlama gibi konularla ilgili her zaman ekiplerimiz sürekli sahada bulunmakta sizlerden gelen tüm taleplere anında cevap vereceğiz” denildi. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?