VALİ KARALOĞLU OKULLARI TEFTİŞ ETTİ

DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, HAYIRSEVERLER TARAFINDAN YAPTIRILAN BAĞLAR İLE KAYAPINAR İLÇELERİNDE BULUNAN MEHMET CANSIZ VE MUAZZEZ BERAN ORTAOKULLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU. (HASAN DAYAN/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, hayırseverler tarafından yaptırılan Bağlar ile Kayapınar ilçelerinde bulunan Mehmet Cansız ve Muazzez Beran Ortaokullarında incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve iş adamı Cansız'da Vali Münir Karaloğlu'na eşlik etti.

 MEDYA21- İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve iş adamı Mehmet Cansız’ın eşlik ettiği  Vali Münir Karaloğlu, ilk olarak Bağlar ilçesinde bulunan Mehmet Cansız Ortaokulunda incelemelerde bulundu, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. Karaloğlu, Diyarbakır’da çok ciddi eğitim seferberliği yaşandığını söyledi.
İYİ EĞİTİM İÇİN KALİTELİ OKUL
TOKİ eliyle depreme dayanıksız okulların yıkılıp yeniden yapıldığını belirten Vali Karaloğlu, “Bir taraftan da Mehmet bey gibi hayırseverlerimizin katkılarıyla okullar inşa ediliyor. Diyarbakır, Türkiye’de genç nüfusu yoğun olan illerimizden biri. Bu genç nüfusu ülke ve millet için avantaja çevirebilmemizin yolu da iyi bir eğitimden geçiyor. İyi eğitim için de kaliteli okullar, fiziki mekanlara da ihtiyacımız var. Diyarbakır bir yıl sonra bugünkünden çok daha kaliteli bir eğitim altyapısına sahip olacak” dedi.

Diyarbakır’da ailelerine ve ülkesine faydalı çocuklar yetiştirmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayan Vali Karaloğlu, okulu yenileyen Cansız’a teşekkür etti. Cansız’ın Kaynartepe Mahallesinde cami ve kütüphane de yapacağını aktaran Vali Karaloğlu, “Bu mahallede doğmuş ve bu okuldan mezun olmuş. Doğduğu mahalleye, okuduğu okula ve ibadet ettiği camiye Rabbim hizmet etmeyi herkese nasip etsin” diye konuştu.
GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ
Açıklamanın ardından okuldaki öğrencilerle sohbet edip derslerinde başarılara dileyen Vali Karaloğlu, öğrencilere hitaben ise yaptığı konuşmada, “Siz de çok güzelsiniz. Millet ve ülke olarak gençlerimize güveniyoruz. Sizden tek beklentimiz var; bu imkanı çok iyi değerlendirmenizdir” ifadelerini kullandı.
Karaloğlu, daha sonra merkez Kayapınar ilçesinde inşaatı süren Muazzez Beran Ortaokulundaki çalışmaları yerinde denetleyerek. ilgililerden bilgi aldı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir