• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
 YAŞAR’DAN SON GÜN HATIRLATMASI

 YAŞAR’DAN SON GÜN HATIRLATMASI

Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Ramazan Yaşar, 7326 sayılı yapılandırma kanununa başvuranların, haklarının ihlal olmaması için 2. taksit ödemelerini 30 Kasım 2021 tarihine kadar yapmaları gerektiğini açıkladı.

MEDYA21- Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Ramazan Yaşar, vergi borçlarını yapılandıran mükelleflere hatırlatmada bulunarak, 2. taksitlerini Kasım ayının son günü mesai saati bitimine kadar ödemeleri gerektiğini duyurdu.

Vergi Dairesi Başkanı Yaşar, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Mükelleflerimize çok önemli faydalar sağlayan kanundan yararlanarak borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin haklarının ihlal olmaması için peşin ödemeyi tercih edenlerin peşin ödemelerini, taksitli ödeme tercih edilmişse ilk taksitlerini 1 Kasım 2021 tarihine kadar ödemesi gerekmekteydi. Bunun yanında taksitli ödeme seçeneğini tercih eden mükelleflerimizin yapılandırmalarının bozulmaması için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerektiğinden, ikinci taksitlerini de 30 Kasım 2021 tarihine kadar ödemeleri zorunludur.

Ayrıca, 7326 sayılı kanunla yapılandırılan borçlarına peşin ödeme tercihinde bulunup ödeme yapmayan mükelleflerimizin 30 Kasım 2021 tarihine kadar borçlarını geç ödeme zammı ile birlikte ödemesi halinde Kanun hükümlerinden yararlanılacaktır. Söz konusu ödemelerin vergi daireleri/malmüdürlükleri veznelerine, kredi kartı veya banka kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödeme yöntemlerini kullanarak ödenebileceğini hatırlatmak isteriz. Kamu oyuna saygı ile duyurulur.” HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?