• DOLAR
  %1,81
 • EURO
  %1,10
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %1,81
YENİŞEHİR KIZILAY’DAN YARDIM ATAĞI

YENİŞEHİR KIZILAY’DAN YARDIM ATAĞI

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Kızılay Şubesi, 2022 yılının ilk 2 ayında yoksul 2 bin 357 aileye nakdi, giyim, gıda, battaniye ve bebek bezi  yardımında bulundu.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Kızılay Şubesi, 2022 yılının ilk 2 ayında yoksul 2 bin 357 aileye nakdi, giyim, gıda, battaniye ve bebek bezi  yardımında bulundu. Şube Başkanı Ahmet Akbaş, yönetim olarak yardım kampanyasını kadın komisyonu, gönüllüler ve gençlerle birlikte sürdürdüklerini açıkladı.

“Acılı ve dar günlerin yakın dostu Kızılay’dır” sloganıyla çalışmalarını yürüttüklerini vurgulayan Kızılay Yenişehir Şube Başkanı Ahmet Akbaş, yardıma muhtaç ailelerin yanı sıra Kur’an kursunda hafızlık eğitimi gören öğrencilere de gıda yardımında bulunduklarını söyledi. Akbaş, son 2 ayda gerçekleştirdikleri yardımlarda 4 aileye nakdi, bin 396 aileye gıda, 725 aileye giyim, 179 aileye alışveriş kartı, 32 aileye battaniye, 6 aileye bebek bezi ve 25 aileye de kurban eti desteği verdiklerini ifade etti.

Yoksul ve kimsesiz vatandaşlara yönelik yardımları aralıksız sürdürdüklerini de anlatan Şube Başkanı Akbaş, “Yönetim, kadın komisyonu, gönüllüler ve gençlerle birlikte hazırladığımız yardım kolilerini vatandaşlarımıza hem şubemizde hem de adreslerinde teslim ediyoruz. Yoksul vatandaşlarımızı sevindirmek bizi mutlu ediyor” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?