YENİŞEHİR’DE BAŞARILI SPORCULAR YETİŞİYOR

MEDYA21– Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü, futboldan basketbola, tenisten atletizme, Kickbokstan satranca kadar her spor dalında gençlere eğitimler vererek, bu başarılı eğitimlerin sonucunda sporcuların bir birinden önemli ödüller kazanmasını sağlıyor.
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir Spor Kulübünün aktif olarak spor eğitimlerine devam ettiğini ve tüm Yenişehirli gençlerin bu eğitimlere katılabileceğini belirterek, “Yenişehir Spor Kulübümüz tarafından verilen eğitimler sonucunda bir çok sporcu gencimiz bir birinden önemli ödüller almaya hak kazandılar” dedi.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Beşikci, “Sporcularımızdan Ceren Kaçar, İtalya’nın Jesolo Şehri’nde yapılan Dünya Kickboks şampiyonasında Milli Takımımızı ve ilimizi temsilen 50 kiloda 3., Sıpan Yüzen, Kayseri’de yapılan iller arası Alparslan Türkeş’i Anma şampiyonasında 67 kiloda 2.oldu. Delal Köse, Ankara’da yapılan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’nda Yıldız Kızlarda derece elde etti. Diyarbakır’da yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Koşusu’nda Delal Köse Yıldız Kızlarda 1.oldu, Suhud Hasan Yıldız Erkeklerde 1., Eda Demir Küçük Kızlarda 3., Azat Cankat Küçük Erkeklerde 3. oldular. 13-14 Kasım Ceylan AVM’de Satranç Turnuvasında minik satranç ustalarımız ödül aldı” diye konuştu.

Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü’nün 2022 yılında branşlarına 10 yeni branş daha ilave edeceklerini de belirten Beşikci, bu yeni branşlarda takımlar oluşturup, federasyonlarla görüşüp Türkiye şampiyonalarında Yenişehir Belediyemizi temsilen yarışmalara katılmalarını sağlayacaklarını da açıkladı. Beşikci, “Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürütülecek çalışmalar ile Kış Spor Okullarımızda eğitim alan çocuklarımız arasından halk oyunları, kickboks, yüzme, basketbol ve futbol branşlarında yeteneklileri seçip, lisansları çıkarılacak. Belediyemiz, bu çalışmaların yanında ilimizdeki gençleri Spor Lisesi, Askeri Polis Okulları ve Beden Eğitimi Bölümleri sınavlarına hazırlayacaktır” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir