• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  714,43
  %3,53
 • BIST
  1.776
  %-2,35
YENİŞEHİR’DE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ KURULUYOR

YENİŞEHİR’DE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ KURULUYOR

Diyarbakır’da genç nüfusun yoğun olarak yaşadığı merkez Yenişehir ilçesinde, gençlere yönelik yatırımlar sürdürülürken, çocuk üniversitesinin de kurulması çalışmaları yoğunlaştırıldı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinin Fabrika Mahallesinde bu kez çocuklar için içerisinde Çocuk Üniversitesi’nin de bulunduğu Çocuk Yaşam Parkı yaptırılacak.

Fabrika Mahallesi’nde yapımına başlanacak Çocuk Üniversitesi ve Çocuk Yaşam Parkının  ilçeye  yeni bir vizyon kazandırması hedeflenirken, proje ile çocukların  hem eğitim almaları hem de  eğlenmeleri  sağlanacak.

TÜİK’in 2020 verilerine göre 97.870 genç nüfusa sahip olan Yenişehir ilçesinde çocuk ve gençlere  yatırım yapmayı sürdüren Yenişehir Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikçi, çocuklara özel bir parkın daha inşa edileceğinin açıkladı. Küçük yaşta alınan nitelikli bir eğitimin ülkenin kaderini belirlediğini belirten Beşikçi, “Bu nedenle çocukların iyi eğitim almalarını ve eğlenirken öğrenmelerini destekliyoruz. Fabrika mahallemizde  5 bin 600 metrekare alana Çocuk Yaşam Parkı inşa ediyoruz. Parkımızda şehrimizin ilk Çocuk Üniversitesi ile ilk Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’ni kuracağız. Yaşam parkı, içerisinde macera parkuru, oyun ve yeşil alanlarıyla çocukların ilgi odağı olacak. Fabrika Mahallesinde yer alacak bu proje Yenişehir Belediyesi’nin minik sakinlerine armağanıdır” dedi

GELECEĞİN ÖĞRETMENLERİNE LAYIK BİR MEKÂN

Beşikçi, İnşaatına başlanacak olan Çocuk Yaşam Parkı projesinin tasarımı ve eğlenceli iç mimarisiyle geleceğin mühendislerine ve öğretmenlerine layık bir mekan armağan edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?