• DOLAR
  %1,66
 • EURO
  %0,80
 • ALTIN
  %0,33
 • BIST
  %1,81
YENİŞEHİR’DE KAR MÜCADELESİ

YENİŞEHİR’DE KAR MÜCADELESİ

Diyarbakır ve ilçelerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte meydana gelen buzlanmaya karşı Yenişehir Belediyesi ilçedeki  bulvar, cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama işlemleri başlattı.

MEDYA21- Diyarbakır ve ilçelerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte meydana gelen buzlanmaya karşı Yenişehir Belediyesi ilçedeki  bulvar, cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama işlemleri başlattı.

Yenişehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçe merkezi ve mahallelerde yaya ve araç trafiğini rahatlatmak amacıyla başlattığı kar mücadelesini 7/24 sistemine göre sürdürüyor. Belediye Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı karla mücadele ekiplerinin özellikle ana arterlerde tuzlama ve kar küremeye ağırlık verdiğini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, şöyle dedi:

“Yılın ilk kar yağışının ardından vatandaşlarımızın bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerimiz sahaya intikal etmiş bulunmaktalar. İlçemiz genelinde gerekli tuzlama ve temizleme çalışmaları yapılmakta ve bu çalışmalara kar yağışı süresince devam edeceklerdir. Vatandaşlarımızdan ulaşım araçlarına kar lastiği takmalarını, araç antifrizlerini kontrol etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını ve araçlarında zincir bulundurmalarını rica ediyoruz. Ekiplerimiz 7/24 vatandaşlarımızın memnuniyeti ve güvenliği için çalışmaya devam edecektir.” HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?