25 YILLIK AĞAÇLAR YENİDEN HAYAT BULDU

MEDYA21- Çevre ve Doğa Dostu Kayapınar Belediyesi tarafından yapılacak 20 metre genişliğinde ve 1 kilometre uzunluğundaki imar yolunda kalan 20-25 yıllık 150 ağaç, yerlerinden sökülerek Park 75’deki uygun alanlara dikildi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman’ın gözetiminde modern makine ile gerçekleştirilen sökümde, ağaçlara hiçbir zarar verilmedi. Park 75’te uygun alanlara dikimi yapılan ağaçlarla ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Karaman, “Böylelikle hem çevre dostu hem de vatandaşımızın faydasına bir iş yapmış olduk” dedi.

Mahabad bulvarından Tekel caddesi ve Mastfroş caddesinde 20 metre genişliğinde ve 1 km uzunluğundaki imar yolunun yapımına ağaç sökümünün ardından başlanacağını anlatan Karaman, şöyle konuştu:

“Kayapınar Belediyesi olarak her zaman doğa dostu, ağaç dostu, çevre dostu bir anlayışı ile hizmet veriyoruz. Belediye olarak İlçemize kazandırdığımız ve kazandırmaya devam ettiğimiz yeşil alanlar da bu anlayışımızın en önemli göstergesidir. Yeni imar yolu bölgedeki trafik yoğunluğunun azalmasına katkıda bulunacak.
Biz yeni imar yolları açarken, yeşil alanları kaybetmekten ziyade ilçeye daha çok yeşil alan kazandırmayı hedefliyoruz. İlçemiz sınırları içerisinde imar uygulamasından önce dikilen, Medya mahallemizin sınırları içerisinde yer alan eski Tekel Tütün Fabrikası arazisinin bulunduğu alanda 20-25 yaş aralığında olan 150 ağacımız bulunmaktadır. Açacağımız bu yeni imar yolu ile Mahabbad bulvarının arkasındaki bin 500 adet konutun ulaşımı sağlanarak, bölgedeki trafik akışı da rahatlayacaktır. Ağaç söküm çalışmaları bir hafta içerisinde tamamlanacak.” HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir