• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %0,41
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %0,17
ADEMLİ KURSİYERLERDEN BÜYÜLEYEN SERGİ

ADEMLİ KURSİYERLERDEN BÜYÜLEYEN SERGİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Kaymakamlık bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Aile Destek Merkezleri (ADEM)’lerde eğitim gören kursiyer, sergiledikleri el emekleriyle ziyaretçileri adeta büyüledi.

MEDYA21- Yenişehir Kaymakamlığına bağlı 9 Aile Destek Merkezi’nde eğitim gören kadınlar tarafından açılan el işleri sergisi büyük beğeni kazandı. Serginin açılışına Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir Halk Eğitim Müdürü, Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü, Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Diyarbakır Form Alış Veriş Merkezi’nde açılan sergide konuşan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudu, toplumumuzun mimarı olan tüm kadınlarımıza göstermiş oldukları bu üstün başarıdan dolayı teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ile hazırlamış oldukları bütün çalışmaları sürdürülebilmesi için kendilerine her zaman destek olacağız’’ dedi.

Alışveriş merkezini ziyaret eden vatandaşların yoğun ilgisini gören el sanatları sergisinde, tel kırmadan, atık malzemelerden el emeği ile yapılan ürünler, çini ve çerçeveler, ahşap boyama ile çimentodan yapılan sukulentler sergilendi. Yoğun ilginin gösterildiği serginin hafta sonuna kadar açık kalacağı belirtildi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?