AK PARTİ İLÇE BAŞKANININ KARDEŞİNE SİLAHLI SALDIRI

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AK PARTİ) DİYARBAKIR'IN HAZRO İLÇE BAŞKANI CEMAL MEHMETOĞLU'NUN KARDEŞİ ÖMER FARUK MEHMETOĞLU'NUN KULLANDIĞI OTOMOBİLE KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİ YA DA KİŞİLERCE UZUN NAMLULU SİLAHLARLA ATEŞ AÇILDI. SALDIRIDA SÜRÜCÜ MEHMETOĞLU, OTOMOBİLDEN ATLAYARAK YARALANIRKEN GÜVENLİK GÜÇLERİ İSE SALDIRGAN YA DA SALDIRGANLARIN YAKALANMASINA YÖNELİK OPERASYON BAŞLATTI. (SEDAT IRMAK - TARIK ARCA/DİYARBAKIR-İHA) Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır'ın Hazro ilçe Başkanı Cemal Mehmetoğlu'nun kardeşi Ömer Faruk Mehmetoğlu'nun kullandığı otomobile kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda sürücü Mehmetoğlu, otomobilden atlayarak yaralanırken güvenlik güçleri ise saldırgan ya da saldırganların yakalanmasına yönelik operasyon başlattı.

MEDYA21–  Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde dün gece geç saatlerde meydana gelen olayda, AK Parti Hazro İlçe Başkanı Cemal Mehmetoğlu’nun kardeşi Ömer Faruk Mehmetoğlu’na, kendisine ait 06 BB 8568 plakalı otomobiliyle ilçeye giderken kimlikleri belirlenemeyen keşi ya da kişilerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırı sırasında sürücü Mehmetoğlu otomobilden atlayarak yaralandı.

Silah sesleri üzerine kısa sürede olay yerine intikal eden polis ve jandarma ekipleri, camları delik deşik olan otomobili cadde üzerinde, sürücü Mehmetoğlu’nu da yerde yaralı halde buldu. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından sürücü Ömer Faruk Mehmetoğlu gelen ambulansla Hazro İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Mehmetoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştirenlere yönelik çalışmalarını sürdürürken, olayın terör saldırısı olup olmadığı da araştırılıyor. (İHA)

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir