AŞI YAPTIRMAYANLAR DÜĞÜNLERE ALINMAYACAK

DTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET KAYA, KENTTE ARTAN VAKA SAYILARI VE AŞI ORANININ DÜŞÜK OLMASI NEDENİYLE DİYARBAKIR DÜĞÜN SEKTÖRÜ İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE TOPLANTI DÜZENLEDİ. (HACI GÜNEŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) heyeti düğün sektörü işletmecileri ile aşı kampanyası ve alınacak tedbirlere ilişkin ortak çalışma kararı alıp, aşı kampanyasının önemi ve alınacak tedbirleri masaya yatırırken, çıkan kararda aşı olmayanların düğünlere alınmaması gerektiği belirtildi.
MEDYA21- DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, kentte artan koronavirüs vaka sayıları ve aşı oranının düşük olması nedeniyle Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan toplantıda, aşı kampanyasının önemi ve alınacak tedbirler masaya yatırılarak, aşı olmayanların düğünlere alınmaması karara bağlandı.
Toplantı sonucunda, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) başlattığı aşı kampanyası ve alınacak tedbirlere ilişkin ortak çalışma kararı alınırken, Diyarbakır’da vaka sayılarının düşürülmesi ve aşı kampanyasının yaygınlaştırılması kapsamında uyulması gereken kararlar açıklandı. Alınan kararlar şöyle:
– Düğün salonlarında çalışan tüm personeller aşı olacak.
– Düğün salonlarına maskesiz girilmeyecek ve düğün boyunca maskenin çıkarılmasına müsaade edilmeyecek.
– Düğün davetiyelerine düğüne maskesiz alınmayacağı yazılacak.
– Düğün salonunda Kovid-19 tedbirlerine ilişkin bir personel görevlendirilecek ve bu personel sosyal mesafe, maske kullanımı konusunda gerekli uyarılar yapacak.
– Düğün süresince maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması için sık sık anons yapılacak.
– Düğün sahiplerinden 2 doz aşı olmayan misafirlerini düğüne davet etmemeleri rica edilecek.
– Düğün salonlarına gelen misafirlerin ateşi ölçülecek ve ateş ölçen personel ise tıbbi maske ve yüz koruyucu kullanacak. Ateşi 38 dereceden yüksek olanlar içeri alınmayacak.
– Kovid-19 önlemleri kapsamında Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği tarafından örnek düğün videosu ile Diyarbakır yerel sanatçıları aşıya teşvik amaçlı şarkı besteleyip video çekecek. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir