AYDIN: KÜRTLERİ DEĞİL AVRUPAYI DİNLEDİLER

MEDYA21- Ak Parti’nin tüm İl kademeleri, MKYK üyeleri Abdurrahim Fırat ve Suna Kepolu Ataman, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe ve Çermik Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu ile Belediye Meclis Üyeleri,
17 ilçenin başkanları, Kadın kolları başkanları,  Gençlik kolları başkanları ve partililerin yer aldığı  kalabalık bir grup Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine çıkarma yaptı. İl Başkanı Aydın ve beraberindekiler, ilçe merkezinde 21 ayrı gruba ayrılarak ilçenin 21 ayrı lokasyonunda eş zamanlı olarak program gerçekleştirip vatandaşlarla bir araya geldiler.
Pandemi kurallarının uygulandığı ziyaret ve buluşmalarda, vatandaşların beklentilerini, sorun ve taleplerini dinleyen 21 ayrı grup halindeki Ak partililer; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını ileterek her koşulda milletin emrinde olduklarının altını çizdiler. Ak Parti il başkanı Muhammet Şerif Aydın, buluşmada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak Diyarbakır’ın her mahallesinde, her sokağında olma yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu doğrultuda bugün de Yenişehir İlçemizdeyiz. Tüm teşkilatımız, tüm birimlerimiz ve yöneticilerimiz birlikte Yenişehir’in tamamında sahada vatandaşlarımızla bir aradayız. Göreve geldiğimizde söylediğimiz gibi biz, gönülleri kazanmaya geldik. İnsanlarımız hizmetin en güzeline layıktır ve çok iyi bir hizmet siyasetini hükümet olarak yapıyoruz. Bizim de Teşkilat olarak amacımız, hizmet siyasetini Gönül siyaseti ile taçlandırmaktır. Bizler Teşkilatlar olarak bir yandan 2023 Seçimlerine yönelik sandık çalışmalarımızı güçlü bir şekilde yürütürken, diğer yandan da sahadaki çalışmalarımızla hemşehrilerimizin yüreğine dokunmaya çalışıyoruz. Diyarbakırımız yaklaşık 40 yıl boyunca malesef terörle, çatışmayla, olaylarla anıldı. Bu süreç boyunca hepimiz bir bütün olarak zarar gördük. Sonucunda da her anlamda geride kaldık. Bu kayıp 40 yılın telafisi için Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük bir gayretle çaba sarfediyoruz. Ak Parti İktidarları boyunca bölgenin ekonomik, Sosyalojik, Ticari ve Kültürel kalkınması için sürekli bir çaba içerisinde olduk. Bu çabalar sonuç verecek ve bir kaç yıl içerisinde muadil illerle 40 yıllık aranın kapanmaya başladığını inşallah göreceğiz.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ TERÖR BARONLARI BİTİRDİ

Ak Parti Hükümetleri olarak sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Kürtlerle ilgili her biri devrim niteliğinde adımlar attık. Ohal’in kaldırılmasından Kürtçe televizyonlara kadar onlarca adımı bizler CHP’nin ahlaksızca yaptığı karşı çıkmalarına rağmen yaptık. Kürt meselesini yasal değişiklikler, açılımlar ve süreçlerle ortadan kaldırmak için çok emek verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız 9 Temmuz’da Diyarbakır mitinginde yapmış olduğu konuşmada çözüm sürecinin HDP ve kandil tarafından sabote edilerek bitirildiğini ifade etmişti. Terör örgütünün yönetici kadrosunda yer alan Terörist başı Duran Kalkan, bu hafta kendilerine Avrupadaki dostlarından, süreçler devam ederken çatışmayı sürdürün, silahları bırakmayın diye sürekli talimatlar geldiğini itiraf etti. Kürtleri değil Avrupayı dinlediler. Bu malumun ilanıyla bir kez daha tescillenmiştir ki Çözüm Süreci, Kandildeki terör baronları tarafından baltalanmış ve bitirilmiştir. Biz her zaman her yerde şunu ifade ediyoruz. Ne Terör örgütünün ne de HDP’nin Kürtlerin menfaatine bir isteği, çabası asla olmadı. Bunlar; kendileri ve aileleri için konforlu bir yaşamı, Kürt gençlerinin kanı üzerinden inşa ettiler. Kürt gençlerinin kanını Türk solunun pespayelerine, Avrupalı Elitistlere kurban ettiler. Bu yaptıkları ihanetler yetmezmiş gibi, şimdi de Kürtlere yapılan bütün kötülüklerin anası CHP ile bir olup Ak Partiye karşı ittifak kurdular. Bizler inanıyoruz ki; Kürt kardeşlerimiz bu yapılanlara karşı en güzel cevabı 2023 seçimlerinde verecektir. Kürt kardeşlerimiz kendilerine yapılan ihanetin bedelini soracak ve CHP-HDP ittifakını sandığa gömecektir.”

Ak Partililer,  Yenişehir buluşmasında vatandaşların talep ve şikayetlerini ilgili yerlere iletmek ve çözüm sağlamak üzere notlar aldı. Yenişehir ilçesindeki programlar, ilçe gençleri ile yapılan halı saha futbol  maçı ile tamamlandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir