BİR TON KURBAN ETİNİ 400 AİLEYE DAĞITTILAR

GERÇEKLER DÜNYASI ARAŞTIRMA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ TARAFINDAN KURBAN BAYRAMI NEDENİ İLE KESİLEN 51 KURBANDAN ÇIKAN 1 TON ETİ, 400 AİLEYE DAĞITILDI. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kurban Bayramı nedeni ile kesilen 51 kurbandan çıkan 1 ton et, 400 aileye dağıtıldı.

MEDYA21- Merkezi Diyarbakır’da bulunan ve özellikle kelebek hastası çocuklar ile ailelerine verdikleri destekle bilinen Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kurban Bayramında yardıma muhtaç aileleri unutmadı. Dernek, hayırseverler aracılığıyla 51 kurbanın kesimini gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Şenay Çalışır ve üyeler, eşit kilolara ayırdıkları 1 ton kurbanlık eti 400 aileye dağıttı.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da yardıma muhtaç aileler için kurban kestiklerini belirten Dernek Başkanı  Çalışır, şöyle konuştu:

“Tüm Müslüman alemin bayramını tebrik eder hayırlara vesile olmasını niyaz ederim. Bugün burada Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak yardımseverlerimizi vekaletten toplam 51 adet kurban kesimi gerçekleştirdik. Kestiğimiz kurbanları hem kelebek ailelerimize hem de ihtiyaç sahibi ailelere kesim yerinde iletiyoruz. Her ailemize 2.5 kilogramın üstünde yaklaşık 400 aileye dağıtım yapıyoruz. Gelebilenleri buraya davet ettik, yaşlılarımız ve çıkamayanlar var onlara da ben kendim organize ederek kapılarına götürüp teslim edeceğim. Benim bütün insanlığa çağrım şudur, ‘beni kimse ilgilendirmiyor’ demeyelim, elimizdeki lokmayı her zaman paylaşmayı bilelim, yardımlarımızı doğru yerlere yapalım, Gerçekler Dünyası Derneği olarak vizyonumuz ve misyonumuz belli, bize ulaştırılan yardımları hakkı ile her zaman yerine ulaştırmaktayız, herkese çağrımız insanlığa sahip çıkalım. Bizim gibi dürüst çalışan derneklerin yanında olmalarını temenni ederim. Allah her daim bizleri iyilik çemberlerinde bir araya getirsin, herkesin hayırlarını kabul etsin inşallah.”

Yardım alanlardan Remziye Akkuş, derneğin kendilerine çok yardımcı olduğunu, sürekli destek aldıklarını belirterek, derneğin maddi ve manevi yardımlarını esirgemediğini söyledi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir