BOKSÖR SERHAT, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

ELAZIĞ İLİNDE YAPILAN AHMET UYGUR TÜRKİYE FERDİ BOKS ŞAMPİYONASI SONA ERERKEN DİYARBAKIR KAYAPINAR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ ADINA MÜSABAKAYA KATILAN SERHAT DERNEK 71 KİLODA DİYARBAKIR BOKS TARİHİNDE GENÇLER KATEGORİSİNDE İLK KEZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ KAZANDIRAN SPORCUSU OLDU. (MEHMET ÇAKAN/DİYARBAKIR-İHA) Elazığ ilinde yapılan Ahmet Uygur Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası sona ererken Diyarbakır Kayapınar Gençlik Spor Kulübü adına müsabakaya katılan Serhat Dernek 71 kiloda Diyarbakır boks tarihinde gençler kategorisinde ilk kez Türkiye üçüncülüğü kazandıran sporcusu oldu.

MEDYA21- Elazığ’da 3-10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ahmet Uygur Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi. Şampiyonaya 61 ilden 133’ü kadın 409’u erkek olmak üzere toplam 542 sporcu katıldı. Şampiyona sonunda Diyarbakır Kayapınar Gençlik Spor Kulübü sporcusu Serhat Dernek,  Diyarbakır’a boks tarihinde ilk kez 71 kiloda  gençler kategorisinde Türkiye üçüncülüğü kazandırırken,  Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç tarafından Türkiye Boks Milli Takım gelişim kampına davet edildi.

‘BAŞARI TEK TARAFLI DEĞİL’
Diyarbakır Kayapınar Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Çercel, Türkiye’nin 61 ilinden 133 kadın 409 erkek olmak üzere toplam 542 sporcunun katılımı ile gerçekleşen şampiyonaya hiç ara vermeden hazırlandıklarını ve sonunda da meyvesini aldıklarını söyledi. Çercel, şöyle konuştu:

“Serhat bu başarısının ardından Türkiye Boks Federasyonu Başkanımız Eyüp Gözgeç tarafından Türkiye Boks Milli Takım gelişim kampına davet edildi. Aslında Olimpik Branş olan Boks da derece yapmak gerçekten zor. 2013 yılından beri dezavantajlı sporcuları çalıştırmaktayım, başarılar tek taraflı olmaz, bunun yanında maddi imkanlarda sağlanması gerekmektedir, bunu ne biz ne de sporcularımız kendi imkanları dahilinde yapmaları çok zor. Ondan dolayı bu tür başarılı sporcularımıza maddi imkanlar sağlanılırsa Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda madalya kazanabilirler. Bunu özelikle ifade etmek isterim maddi imkanları olmayan özellikle derece yapan sporcularımız gündüz geçimini sağlamak için gündelik işler yapıyor. Akşam da idmana geliyorlar bu gençlerimiz, seneye üniversite başlayacaklar maddi anlamda bu çocuğumuza destek olabilecek sporu seven iş adamlarına ihtiyacı vardır.” (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir