• DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %-0,26
 • BIST
  %-0,41
BOKSÖR SERHAT, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

BOKSÖR SERHAT, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Elazığ’da yapılan Ahmet Uygur Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına Diyarbakır Kayapınar Gençlik Spor Kulübü adına katılan Serhat Dernek, 71 kiloda gençler kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü kazandı.

MEDYA21- Elazığ’da 3-10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ahmet Uygur Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi. Şampiyonaya 61 ilden 133’ü kadın 409’u erkek olmak üzere toplam 542 sporcu katıldı. Şampiyona sonunda Diyarbakır Kayapınar Gençlik Spor Kulübü sporcusu Serhat Dernek,  Diyarbakır’a boks tarihinde ilk kez 71 kiloda  gençler kategorisinde Türkiye üçüncülüğü kazandırırken,  Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç tarafından Türkiye Boks Milli Takım gelişim kampına davet edildi.

‘BAŞARI TEK TARAFLI DEĞİL’
Diyarbakır Kayapınar Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Çercel, Türkiye’nin 61 ilinden 133 kadın 409 erkek olmak üzere toplam 542 sporcunun katılımı ile gerçekleşen şampiyonaya hiç ara vermeden hazırlandıklarını ve sonunda da meyvesini aldıklarını söyledi. Çercel, şöyle konuştu:

“Serhat bu başarısının ardından Türkiye Boks Federasyonu Başkanımız Eyüp Gözgeç tarafından Türkiye Boks Milli Takım gelişim kampına davet edildi. Aslında Olimpik Branş olan Boks da derece yapmak gerçekten zor. 2013 yılından beri dezavantajlı sporcuları çalıştırmaktayım, başarılar tek taraflı olmaz, bunun yanında maddi imkanlarda sağlanması gerekmektedir, bunu ne biz ne de sporcularımız kendi imkanları dahilinde yapmaları çok zor. Ondan dolayı bu tür başarılı sporcularımıza maddi imkanlar sağlanılırsa Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda madalya kazanabilirler. Bunu özelikle ifade etmek isterim maddi imkanları olmayan özellikle derece yapan sporcularımız gündüz geçimini sağlamak için gündelik işler yapıyor. Akşam da idmana geliyorlar bu gençlerimiz, seneye üniversite başlayacaklar maddi anlamda bu çocuğumuza destek olabilecek sporu seven iş adamlarına ihtiyacı vardır.” (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?