BÖLGENİN İLK LİVİNG LAB MERKEZİ KURULUYOR

MEDYA21- Göreve geldiği günden buyana bir çok farklı projelere imza atan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, bu kez bölgede ilk ve tek olma özelliğine sahip Teknoloji ve inovasyon merkezini Fabrika mahallesine kurma müjdesini verdi.

Yenişehir Belediyesi tarafından kurulacak olan Living Lab (Teknoloji ve İnovasyon Merkezi)’nde fikri olup gerçekleştirme imkanı olmayan girişimcilere ücretsiz olarak üretim, araştırma ve iş geliştirme imkanı sunulacak. Living Lab merkezi ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Beşikci, girişimci gençlerin yeni teknolojik ürün ve hizmetleri uygulamalı olarak tecrübe edeceğini, üretim, araştırma ve iş geliştirme imkanı bulacaklarını söyledi.

Beşikci, “Bilişim teknolojisine eğilimli gençlerimiz ile teknolojik yenilikleri buluşturmak amacıyla her geçen gün farklı projeler hazırlıyoruz. Teknoloji ve İnovasyon Merkezi projemiz de bu farklı projelerimizden biridir. Bu projemiz aynı zamanda bölgenin ilk Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi olacak” dedi.

Living Lab merkezinde kafeterya’dan radyo frekansı tanımlama (Rfıd) odasına kadar bir çok alanın yer alacağını da anlatan Beşikci, “Merkezde girişimci toplantı odaları, girişimci sergi alanları, bilişim sınıfı, kuluçka merkezi, bireysel kuluçka merkezi, Skype görüşme odaları, akıllı ev, showroom, game box, eğitim ve sosyal alanları, tasarım atölyeleri, İDF, Designer, Pro ve Elektro Laboratuvarlarları ve teknik birimler bulunmaktadır. Gençlerimiz burada hem teknolojiyle donatılmış sınıflarda ders görecek, hem de kendi teknolojik tasarımlarını yapabilecekler” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir