BOŞ ARAZİ PARKA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

DİYARBAKIR'IN BAĞLAR İLÇE BELEDİYESİ, BAĞCILAR MAHALLESİ'NDE ATIL DURUMDA BULUNAN 25 BİN METREKARELİK ARAZİYİ PARKA ÇEVİREREK ÇEVREDEKİ VATANDAŞLARIN HUZUR İÇERİSİNDE DİNLENEBİLECEĞİ YAŞAM ALANI HALİNE GETİRDİ. (MUHAMMET ROMEDİ YILMAZ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, Bağcılar Mahallesi'nde atıl durumda bulunan 25 bin metrekarelik araziyi parka çevirerek çevredeki vatandaşların huzur içerisinde dinlenebileceği yaşam alanı haline getirdi.

MEDYŞA21- Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçe Belediyesi, Bağcılar mahallesinde boş bulunan 25 bin metrekarelik araziyi parka çevirerek, vatandaşların huzur içerisinde dinlenebileceği yaşam alanı haline getirdi.

Bağlar Belediyesi, ilçeye kazandırdığı park ve yaşam alanları ile cadde ve sokaklarda, topluma mal olan önemli bilim ve kültür insanlarının isimlerini yaşatmaya devam ediyor. Yapımı tamamlanan parka, bölgede yetişen ve dünya çapında bilim adamı olarak bilinen El-Cezeri’nin ismi verildi. Diyarbakır iklimine özgü ağaçların dikildiği park, 25 bin metrekareden oluşuyor.
Parkta incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Amacımız milletimize huzur bulacakları yaşam alanları kazandırmak ve çok şey borçlu olduğumuz değerlerimizin isimlerini vererek yeni nesillerin hafızasında bu bilgeleri ve ilim insanlarını yaşatmaktır. Bu parkımıza El-Cezeri’nin ismini verdik. Halkımız bu kararlardan çok memnun. Hamdolsun Diyarbakırımız özüne dönüyor. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir