• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,06
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %0,85
ÇAĞRI MERKEZLERİNDE HEDEF 5 BİN İSTİHDAM

ÇAĞRI MERKEZLERİNDE HEDEF 5 BİN İSTİHDAM

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Teleperformance, Assistt, Turkcell Global ve Callay çağrı merkezlerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karaloğlu,“Yıl sonuna kadar çağrı merkezlerinde çalışan sayımızı 5 bin rakamının üzerine çıkarma hedefimiz var”dedi.

MEDYA21– Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, kent merkezinde faaliyet gösteren Teleperformance, Assistt, Turkcell Global ve Callay çağrı merkezlerini ziyaret ederek, çalışma alanlarından yemekhanelere kadar tek tek incelemelerde bulundu. Çağrı merkezlerinde çalışanlarla sohbet eden Vali Karaloğlu, çağrı merkezleri yetkililerinden bilgi aldıktan sonra basına açıklamalarda bulundu.

İSTİHDAM ARTIRAN PROJELERDEN BİRİ
Diyarbakır’ın genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Vali Karaloğlu, çağrı merkezlerini Diyarbakır’da istihdamı artırmak ve işsizliği azaltmak noktasındaki en önemli projelerden bir tanesi olarak gördüklerini söyledi. Vali Karaloğlu, çağrı merkezlerindeki çalışan sayısını arttırmaya dönük çalışmalarının olduğunu ifade ederek, Diyarbakır’daki çağrı merkezlerinde çalışan sayısının yaklaşık 3 bin 500 kişi olduğunu, yıl sonuna kadar bu sayıyı 5 binin üzerine çıkarma hedefinde olduklarını vurguladı. Vali Karaloğlu, kamu olarak çağrı merkezlerine her türlü desteği vermeyi sürdüreceklerini de dile getirdi. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?