ÇOCUK AKADEMİSİ HİZMETE AÇILDI

DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNCE HAYATA GEÇİRİLEN "ÇOCUK AKADEMİSİ"NİN AÇILIŞINI YAPTI. AÇILIŞTA KONUŞAN VALİ KARALOĞLU, "BİZ DİYARBAKIR'DA YAŞAYAN HERKESİ ÖNEMSEMEYE, BİRİNCİ SINIF VATANDAŞ OLARAK HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ" DEDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen 'Çocuk Akademisi'nin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Vali Karaloğlu, "Biz Diyarbakır'da yaşayan herkesi önemsemeye, birinci sınıf vatandaş olarak hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen Çocuk Akademisi, Vali Münir Karaloğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı. Vali Karaloğlu, “Biz Diyarbakır’da yaşayan herkesi önemsemeye, birinci sınıf vatandaş olarak hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca, Sümer Park ortak yaşam alanında 4-7 yaş arasındaki çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla ebru, akıl ve zeka oyunları atölyeleri ile hobi bahçesini barındıran ‘Çocuk Akademisi’ kuruldu. Şehit, gazi, yetim ve dezavantajlı çocuklara öncelik tanınacağı akademide, atölyelerde kullanılan tüm malzemeler ücretsiz verilecek ve engeli bulunan çocuklara ücretsiz servis imkanı sağlanacak.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ayhan Kardan ve daire başkanlarının da katıldığı açılışta konuşan Vali Münir Karaloğlu, göreve geldikten sonra sosyal belediyecilik alanında çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kentte yaşayan 1 milyon 782 bin vatandaşa bir şekilde ulaşmak istediklerini belirten Karaloğlu, şunları aktardı:

“Büyükşehir Belediyemizin ilgili daire başkanlıklarıyla kamu kurumlarını sanki tek bir kurummuş gibi çalıştırarak bu hizmetleri sadece merkezde değil 17 ilçemizin tamamında yaygınlaştırmak istiyoruz. Diyarbakır önümüzdeki yıl bu çalışmaları yakından görecek ve hissedecek. Bilgi evlerimizle, Akademi Liselerimizle, mezuna kalmış kız çocuklarımıza açtığımız yurtlarımızla, engellilerimize ve bu komplekste çocuklarımızla ilgili yapmış olduğumuz hizmetlerle, vatandaşlarımız Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizin sosyal belediyecilikle ilgili çok önemli farklarını görmüş olacaklar.”

ANNELERE İMKAN AĞLANACAK

Büyükşehir Belediyesince engelli ocuğu olan anneler için iki Mola Evi yaptırıldığını da anımsatan Vali Karaloğlu, “Öyle anneler var ki engelli çocuğunu bırakacak yeri olmadığı için yıllarca evinin dışına çıkamıyor. İşte şimdi bu elleri öpülesi annelere bir imkan sağlayacağız. Mola evi dediğimiz yerlere, anneler engelli çocuğunu bırakarak kendi ihtiyaçlarını giderecek ve tekrar gelip çocuğunu alıp evine dönebilecek. Mola Evlerimiz annelere bir nefes aldıracak. Diyarbakır’da ilk defa bu hizmetimizden faydalanacak. Şu anda biri Şehitlik bölgesinde biri de Kayapınar ilçemizde olmak üzere iki mola evimizin inşaatı devam etmekte tamamlandığında onların da açılışını inşallah gerçekleştireceğiz” dedi.
ÖNCELİK YETİMLER VE ŞEHİT ÇOCUKLARI
Açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesen ve Çocuk Akademisinin hayırlı olması temennisinde bulunan Karaloğlu, “Biz Diyarbakır’da yaşayan herkesi önemsemeye, birinci sınıf vatandaş olarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Elbette bu atölyelerde önceliğimiz yetimler, şehit çocukları ama bütün Diyarbakırlı çocuklar bu atölyelerden istifade edecekler” diye konuştu.  HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir