DAR GELİRLİ ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ YAZ TATİLİ

MEDYA21– Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan Elazığ’ın Maden ilçesinin Gezin beldesindeki ‘Çocuk Yaz Kampı’, kapılarını miniklere 21 Haziran’da açıyor.

Büyükşehir Belediyesi, salgın nedeniyle yaklaşık 2 yıldan beri kapalı tutulan Çocuk Yaz Kampı’nda bakım-onarım çalışması yürüttü. Ekipler, uzun süre kullanılmaması nedeniyle hasar gören idare ve yemekhane binaları, lavabolar, konteynerler, havuzlar, futbol, voleybol ve basketbol sahalarında yaptığı tadilatlarla alanı çocukların kullanımına hazır hale getirdi.

Başvurular Başladı

Tatil yapma imkânı bulamayan 9-18 yaş arası çocukların, ücretsiz yararlanacağı yaz kampının başvuruları başladı. Her çocuğun 5 gün boyunca ağırlanacağı kamptan yararlanmak isteyenler, velileriyle birlikte Bilgi Evleri, Akademi Lise ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanında yer alan Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na mesai saatleri içinde başvuruda bulunabilecek.

Yaz Kampından 1200 çocuk yararlanacak

Büyükşehir Belediyesi’nin, miniklerin sosyal becerilerini artırmaları için çeşitli etkinliklere de yer vereceği ve 9 hafta sürecek olan kamptan 100’er kişilik guruplar halinde yaklaşık 1200 çocuk yararlanacak. Alanında uzman eğitmenler, kampta çocuklara, milli ve manevi değerler seminerleri, resim, el becerileri, halk oyunları, müzik, okuma, sinema, yaratıcı drama, robotik ve ritim atölyeleri aracılığıyla eğitimler verecek. Çocukların, fiziksel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla sportif faaliyetler kapsamında her gün belirli saatlerde yüzme, futbol, basketbol, satranç ve voleybol etkinlikleri düzenlenecek.

Çocuklar yüzme öğrenecek

Çocuklar, kamp dönemi boyunca her gün belirlenen saatlerde yarı olimpik yüzme havuzunda zaman geçirecek. Yaşanabilecek olumsuz duruma karşı cankurtaranlarında görev yapacağı havuzda, yüzme bilen ve bilmeyen çocuklar gruplara ayrılacak. Alanında uzman eğitmenler, yüzme bilmeyen çocuklara yüzme, yüzme bilen miniklere ise yüzme stillerini öğretecek.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, çocuklara çevre bilincini aşılamak için kamp döneminde doğayı ve bulundukları alanı tanımaları için Hazar Gölü’ne tanıtıcı gezi organize edecek.

Çocuklar düzenli beslenecek

Diyetisyenlerin hazırladığı listeyle çocuklar, 5 günlük kamp süresince kahvaltı, öğle, ikindi ve akşam yemeği olmak üzere günde, 4 öğün ücretsiz yemek hizmetleri sayesinde düzenli beslenme imkânı bulacak.Kamp dönemi boyunca yaşanabilecek olumsuz sağlık durumlarına karşı alanda bulunan revirde sağlık personeli 24 saat görev yapacak.

Her gruba kamp ateşi eşliğinde veda gecesi

Her hafta 100 kişiden oluşacak çocuk grubunun kabul edileceği kampın son gününde veda gecesi düzenlenecek. Yakılacak kamp ateşi etrafında çocuklar, müzik eşliğinde halaylar çekerek eğlenecek, kamp ile ilgili, duygu ve düşüncelerini dile getirme şansı yakalayacak. Ulaşım Daire Başkanlığı, toplu taşıma araçlarıyla çocukları kamp alanına taşıyacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek olan kamp, 10 Eylül’de sona erecek.  HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir