DBB’YE BORCU OLANLARA FIRSAT!

MEDYA21– Büyükşehir Belediyesi, yeni yasa ile yapılandırma kapsamına giren ecrimisil, ilan reklam vergisi, hal rüsumu, katı atık, tıbbi atık ücretleri, ulaşım gelirleri (çalışma ruhsat belge ücretleri araç uygun belge ücretleri) borcu bulunan mükelleflere farklı seçeneklerde ödeme imkânı tanıyor.

Bu Yapılandırma Kanununun diğerlerinden en önemli farkının İdari Para Cezalarına taksitlendirme imkânı getiriyor. İdari Para Cezalarını taksitlendiren vatandaşlar, peşin ödeme yapmaları halinde idari para cezalarına %25 indirim uygulanacak. Peşin ödenmeyip ilk taksitte ödenmesi halinde indirim oranı %12,5 olacak. Yapılandırmanın en önemli şartının ise önceki yapılandırmalardaki gibi ilk 2 taksitin mutlaka süresinde ödenmesi şartı yer alıyor.

Vatandaşlar, yapılandırmanın ilk taksitini ise 30 Eylül 2021 tarihi Perşembe gününde ödeyecek. 6-9-12-18 aylık taksit imkânlarından faydalanabilecek. Pek çok avantajı içinde barındıran düzenlemede ödeme kolaylığı sağlanması amacıyla taksitler ikişer aylık ödemeler halinde alınacak.

Borç asıllarının tamamı ile Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutarın ödenmesi halinde, gecikme faizi ve zammı silinecek. Yine peşin ödemede bulunmak isteyen vatandaşlar, Yİ-ÜFE oranında ayrıca yüzde 90 indirim sağlanacak. Borçlular, 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yaparak yapılandırma kanunundan faydalanabilecek.

Borcu bulunan mükellefler, ödeyecekleri miktar ve yapılandırma kanunu ile ilgili 0 412 229 48 80-90, dahili 5017-5018-5020-5023-5024 telefon irtibat numaralarını arayarak bilgi alabilecek. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir