DİCLE KIYISINDA ÇADIRKENT KURULDU

default

MEDYA21- Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan depremden etkilenen 10 il arasında yer alan Diyarbakır’da, depremzedeler için Dicle nehri kıyısında 190 bin metrekare alan üzerinde geçici barınma merkezi oluşturuldu.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince zemin düzeltme çalışmaları tamamlanan barınma merkezinde, AFAD koordinasyonunda 4 bin 200 çadırın kurulmasına başlandı. Çadırların kurulmasında; askerler, güvenlik korucuları, AFAD personeli ve gönüllüler görev yapıyor.

SU VE KANALİZASYON

Yaklaşık 15 bin kişinin barınacağı çadır kentte, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri de lavabo, içme suyu, tuvalet ve kanalizasyon şebekesi çalışmalarını yürütüyor.  Kısa sürede hizmete sokulacağı belirtilen çadır kentte ayrıca, depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanması için duşluklar, çamaşırhane ve sosyal tesis de yer alacak.

ÇADIRLARDA İLAÇLAMA

Öte yandan, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ilaçlama ekipleri, çadır kentlerde ve toplanma alanlarında enfeksiyon nedeniyle oluşabilecek hastalıkları önlemek amacıyla dezenfekte çalışmaları yürütüyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ekipler, vatandaşın talebine göre çadırlarda ve toplanma alanlarında ilaçlama yapacak. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir