DİYARBAKIR FUARLARA HAZIR!

DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI (DTSO) FUAR KOMİSYONU BAŞKANI MEHMET ALİ DENİZ, NORMALLEŞME SÜRECİYLE BİRLİKTE ÜLKE GENELİNDE FUARCILIKTA KAPILARIN HIZLA AÇILDIĞINI BELİRTEREK, DİYARBAKIR'INDA FUARCILIK ALANINDA HAZIR OLDUĞUNU SÖYLEDİ. (BERİTAN KAYA/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Fuar Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Deniz, normalleşme süreciyle birlikte ülke genelinde fuarcılıkta kapıların hızla açıldığını belirterek, Diyarbakır'ında fuarcılık alanında hazır olduğunu söyledi.

MEDYA21- Pandemi nedeniyle daralan dünya ticaretinin en fazla etkilediği sektörlerden birinin fuarcılık sektörü olduğunu belirten DTSO Fuar Komisyonu Başkanı Deniz, ’’Fuarcılık sektörü Haziran ayından sonra toparlanmaya başladı. Bu toparlanmayla birlikte harekete geçerek Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ile birlikte Diyarbakır’da ilk kez 16-20 Mart 2022 tarihlerinde çok geniş katılım ile Turizm Fuarı düzenlenecek” dedi.

Fuarların; üretimi, emeği ve alın terini alıcıyla buluştuğu çok önemli platform olduğunu vurgulayan  Deniz, Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve tüm paydaşlarla birlikte yenilikçi vizyon, sarsılmaz inanç ve nitelikli insan kaynağı ile 2-10 Ekim 2021 tarihinde Diyarbakır Kitap Fuarının açılacağını açıkladı. Deniz, bunun hemen ardından 2021 yılı içerisinde toplam 5 fuar yapılacağını da belirterek, “Kitap Fuarımız başta olmak üzere Mezopotamya Eczacılık ve Sağlık Fuarı, Mezopotamya Kuyumculuk Fuarı, Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı, Türkiye İç Mimarlık Forumu ve Fuarlarını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’ın 10 bin yıllık bir geçmişi, 33 medeniyetin ve bugüne kadar gelen bir büyük derinlik ve zenginliğin adı olduğunu vurgulayan Komisyon Başkanı Deniz, şunları söyledi:

“Hhangi işi yaparsanız yapın, müşteri bulmak zorundasınız ve bu da ancak tanıtım ve pazarlamayla mümkündür. Doğru müşteriye ulaşmanın ve en iyi tanıtımı yapabilmenin yollarının başında fuarlar gelir. Bu nedenle asırlar öncesine dayanan tarihiyle geçmişe ve bugüne tanıklık eden kentlerden biri olan Diyarbakır’ımızda TURSAB ile birlikte ilk kez 16-20 Mart tarihlerinde turizm fuarıı düzenleyeceğiz. Yapmış olduğumuz bu fuarlarımızın yanı sıra kent bileşenleri olarak Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel alanda tüm dünya tanıtılması için yurt içi ve yurt dışı fuarlarda gerekli tüm tanıtımları da gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir