DİYARBAKIR’DA KORKUTAN YANGIN!

DİYARBAKIR'DA BİR KATI YAĞ ATIK DEPOSUNDA YANGIN ÇIKTI. (MURAT BAŞAL - SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da bir katı yağ atık deposunda yangın çıktı. Yangından dolayı yükselen dumanlar kentin birçok noktasından görülürken, itfaiye ekipleri yangını bir saatte kontrol altına aldı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi 450 Evler semtinde bulunan katı yağ atık tesisinde, henüz belirlenemeyen bir nedenle bugün sabah saatlerinde yangın çıktı. İddiaya göre, tesisin deposunda yağ dönüşümü sırasında aniden alevler yükseldi. Binayı saran alevlerle birlikte yükselen siyah dumanlar kentin hemen her noktasından görülürken, olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri, korku ve paniğe yol açan yangını bir saat içerisinde kontrol altına alıp söndürürken, dumandan etkilenen itfaiye personeline çevredeki vatandaşlar tarafından su ve ayran dağıtıldı. Olayda ölen veya yaralanan olmadı, ancak depoda büyük ölçüde hasar meydana geldi. Polis ve itfaiye ekipleri, yangının çıkış nedenini belirlemek için inceleme başlattı. HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir