• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,06
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %0,85
EĞİL’DE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TAM GAZ

EĞİL’DE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Eğil ilçesinde Asur Kalesi ile Peygamber Kabirleri’ni birbirine bağlayan çevre düzenleme çalışmaları tam gaz sürüyor.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve kültürel öneme sahip mekânların turizme kazandırılarak işlevsel hale getirilmesi amacıyla yatırımlarına devam ediyor. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Diyarbakır’ın inanç destinasyonu Eğil ilçesindeki Peygamber Kabirleri ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınması amacıyla girişimde bulunulan Asur Kalesi ve Kral mezarlarını birbirine bağlamak için yaptığı yürüyüş yolunda çalışmalarını hızlandırdı.

YÜZDE 65’İ TAMAMLANDI

Çalışmaları yürüten ekipler, yerli ve yabancı turistlerin alanı daha rahat ziyaret edebilmelerini sağlamak için 5 bin metrekare alan içerisinde 1,8 kilometre uzunluğunda, zemininde ahşap travers ve kiremit irmiği kullanılan yürüyüş yolunun yüzde 65’ini tamamladı. Ziyaretçilerin dinlenmesi için belirlenen alanlara yerleştirilecek kamelya ile oturma bankları için de zemin düzeltme çalışmalarını sürdüren ekipler, tüm çalışmaları işin tamamlanacağı tarihten ortalama 45 gün önce bitirip vatandaşların hizmetine sunmayı hedefliyor. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?