ERGANİ BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

DİYARBAKIR'IN ERGANİ İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN, 2 ADET YENİ TEMİZLİK ARACININ TANITILDIĞI TÖRENDE KURBAN KESİLDİ. (FIRAT KINIK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Ergani İlçe Belediyesi tarafından, 2 adet yeni temizlik aracı, düzenlenen törenle hizmete girdi.

ERGANİ BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde Belediye tarafından alının 2 adet yeni temizlik aracı, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Pandemi kurallarına uygun şekilde düzenlenen törene, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdülselam Öztürk, belediye personeli ve davetliler katıldı. Törende konuşan Kaymakam Öztürk, “Ramazanın bereketi belediyemize gelmeye başladı. Şimdiye kadar Ergani Belediyemize 5 adet çöp aracı kazandırdık. Bugün gelen 2 taneyle birlikte 7 adet çöp aracını Ergani halkımızın temizlik ihtiyaçlarında kullanmak üzere belediyemize kazandırdık” dedi.

Kaymakam Öztürk, Ergani’yi pırıl pırıl yapmayı hedef aldıklarını da ifade ederek, “Temizlik imandan gelirmiş, biz de bu şiara ayak uydurarak Ergani’mizi her daim temiz tutmaya çalışıyoruz. Belediyemizin araç filosunu her geçen gün güçlendiriyoruz. Daha önce de hizmet araçları ve bir kepçe satın almıştık. İnşallah bir iki aya kadar da ilçemize 30 tonluk ekskavatör kazandıracağız. Böylece yollarımızı kendi imkanlarımızla yapma imkanına kavuşacağız. Ergani her şeyin en güzeline layıktır. İnşallah bu mübarek ayda yapmış olduğumuz bu girişimler Erganimize hayırlara vesile olur” diye konuştu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir