GIDA DENETİMLERİ YOĞUNLAŞTIRILDI

MEDYA21- Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ; merkez Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde gıda denetimlerini rutin şekilde sürdürüyor. Gıda Kontrol ekipleri, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların yoğun şekilde alım yaptığı tatlı, et ve şekerleme ürünlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Ekipler, bayramlarda vatandaşların rağbet gösterdiği tatlı, et ve şekerleme ürünleri üreten imalathane, depo ve satış yerlerinde hijyen denetimini de aksatmadı. Gıda Kontrol ekipleri, tatlıların üretim aşaması, çalışanların kılık kıyafeti, depoların hijyen kuralları açısından durumu, depoda bulunan gıda maddelerinin son kullanma tarihleri ve tatlıda kullanılan ürünleri titizlikle kontrol etti.

Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için işyeri yetkililerini uyaran ekipler, tatlılarda şeker yerine glikoz kullanılıp kullanılmadığını gözden geçirdi. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, vatandaşları bayram öncesi satışı yüksek olan et ve et ürünleri, şekerleme ve tatlı alımı konusunda uyardı. Bu tür ürünleri bildikleri, güvendikleri yerlerden almalarını ve ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ederek alışveriş yapmalarını önerdi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir