GÜL, DİYARBAKIRLI GENÇLERLE BULUŞTU

MEDYA21- Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleşen Gençlik Buluşması, renkli görüntülere sahne oldu. Bağlar Belediyesi spor salonunda gençlerin sevgi gösterileriyle karşılanan Bakan Gül, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, ülkenin geçmişinde büyük acılar yaşandığına dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti’nin bunlara son vererek hem Türkiye’nin hem gençlerin önünü açtığını söyledi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, AK Parti MKYK Üyesi Alattin Parlak ve Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da katıldığı buluşmada Bakan Gül, 19 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde çok önemli işler yaptıklarının altını çizdi. Gül, “Bu işleri yaparken bir yandan darbelerle, muhtıralarla, bürokratik vesayetle, siyasete tepeden bakan anlayışla da mücadele ettik. Gençlerin eli siyasete değdikçe siyaset daha da güzelleşecek. Türkiye’de çok önemli işler yaptık. Daha yapacak önemli işler var. Bu yarım kalan işleri de Bağlar’ın gençleri, Diyarbakır’ın gençleri halledecek” diye konuştu.

GENÇLERE ÇAĞRI

Gençlere ülkeye değer katmak için AK Parti’ye güç vermeleri çağrısında bulunan Adalet Bakanı Gül, gençlerin siyasete ciddi bir ivme kazandıracağına inandıklarını ifade ederek, şöyle dedi:

“Gençler nasıl bir Türkiye, nasıl bir siyaset istiyor? Asıl gençleri dinlemek lazım. Çünkü gençler samimidir, gençlerin kafasında öyle 40 tane tilki dolaşmaz. Bu ülke daha güçlü olsun diye hayalleri vardır. O yüzden her hayalleri, her fikirleri değerlidir. O yüzden ikaz etmekten çekinmeyin. Eleştirmekten çekinmeyin. Aklınızı kafanızı kimseye kiraya vermeyin. Bizim de söylediklerimizi tartarak bu konuda kendi aklınızı kullanarak kendi geleceğinizi planlayın. Bir yere gelmek için değil, bir şey olmak için değil, bu şehre, bu memlekete, bu ülkeye, kendinize önemli değerler katmak için hayatınızı idame ettirin. Gelin 2023’te ekmeği artırmak için, demokrasiyi daha da güçlendirmek için, özgürlüğü daha da fazla artırmak için bu siyasete güç verin. Bağlar’daki Ali amcanın akşam sofrasındaki ekmeği artırma mücadelesidir bizim mücadelemiz. Ayşe ablanın, Fatma teyzenin, Hüseyin’in Dicle Üniversitesi’ndeki Hasan’ın, Ayşe’nin, Merve’nin özgürlüğü daha da artırma mücadelesidir bizim mücadelemiz. Ekmeği de artıracağız, özgürlüğü de artıracağız, demokrasiyi de daha fazla güçlendireceğiz. Yolumuza devam edeceğiz. Bunun teminatı yeni yüzyılda yeni ve sivil bir anayasadır. Bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum. Şu gençlerin yeni yüzyıla 12 Eylül darbe anayasasıyla girmek değil, 2023 Anayasası ile yeni yüzyıl anayasasıyla, sivil anayasayla girmeye hakkı var. Gençlerimize 12 Eylül darbe anayasasını layık görmeyin. Bu bir siyaset değildir. Gençlerin yaptığı anayasaya gençlerin hakkı vardır. Bunu hep beraber yapalım.”

Daha sonra Bakan Gül, AK Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, Çınar ilçe Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Yenişehir ilçe Kaymakamı Murat Beşikci, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mahsum Melikoğlu ve İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya’nın katılımıyla birlikte gençlerle mini bir voleybol maçı oynadı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir