HEM YÜZME ÖĞRENİYOR, HEM DE EĞLENİYORLAR

MEDYA21– Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaz spor okulları kapsamında özel gereksinimli çocuklar için yüzme kursu açtı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmesi amacıyla sürdürdüğü yüzme kursları büyük ilgi görürken,  Seyrantepe Toki’de bulunan Büyükşehir Belediyesi Yüzme Havuzunda eğitim alan öğrenciler, antrenörler eşliğinde hem yüzmeyi öğreniyor hem de kavurucu sıcaklarda serinlemenin keyfini yaşıyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Şube Müdürlüğüne bağlı Aktif Yaşam Merkezinden yararlanan özel gereksinimli çocuklar da, haftanın belirli günlerinde eğitmenler eşliğinde hem yüzme öğreniyor hem de doyasıya eğleniyor. Aktif Yaşam Merkezi eğitmeni Mustafa Yaşar, yüzmenin özel gereksinimli çocuklar üzerinde rahatlatıcı bir etkisinin olduğunu belirterek, özellikle zihinsel engellilere yönelik aktivitelere ağırlık verdiklerini söyled. Yaşar, şöyle konuştu:

“Down sendromu, otizm, mental rahatsızlığı olan çocuklarımıza hizmet veriyoruz. Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nın bize sunmuş olduğu imkanlarla çocuklarımızı haftanın periyodik günlerinde getirip burada yüzme etkinliğinden faydalanıyoruz. Buradaki temel amacımız çocukların hem bu sıcak mevsimde serinlemesine vesile olmak hem de gelişim süreçlerine katkıda bulunmak.”

Antrenörü Mecit Ateş ise, Büyükşehir Belediyesi Yüzme Havuzundan yaklaşık 3 bin öğrencinin yararlandığını ifqde ederek.  “Özel gereksinimli çocuklarla yakından ilgileniyoruz. Haftanın 5 günü akşama kadar burada çocuklara yüzmeyi öğretiyoruz. Bugün de özel gereksinimli kardeşlerimize yüzmeyi öğretmeye çalışıyoruz. Çocukların önce su korkularını yenmesini sağlıyor sonra da yavaş yavaş yüzmeyi öğretiyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir