İŞ İNSANI TÜRK’TEN EĞİTİME DESTEK

DİYARBAKIR'DA EĞİTİM SEFERBERLİĞİ PROGRAMLARI KAPSAMINDA İŞ İNSANLARI TARAFINDAN YAPTIRILAN OKULLARDAN BİRİ DE İŞ ADAMI RAİF TÜRK TARAFINDAN YAPTIRILARAK, TEMELİ ATILDI. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da eğitim seferberliği programları kapsamında iş insanları tarafından yaptırılan okullardan biri de iş adamı Raif Türk tarafından yaptırılarak, temeli atıldı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde tahsis edilen arsa üzerinde yapımı kararlaştırılan 32 derslikli ilkokul için düzenlenen temel atma törenine, Vali Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, iş insanı Raif Türk,  Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya ile eğitimciler ve öğrenciler katıldı.
Temel atma töreninde konuşan Vali Münir Karaloğlu, il genelinde 2 bin 700 yeni ek derslik yaptırmak için çalıştıklarını belirterek, “Milli Eğitim Bakanımızın Diyarbakır ziyaretinden sonra kentte, eğitim yatırımlarımız çok hızlandı. Sayın Bakanımıza, Diyarbakır halkı adına, Diyarbakır’daki yavrularımız adına, ilin valisi olarak çok teşekkür ediyorum. Gerçekten neyi istediysek, neyi konuştuysak döndükten sonra her şey hal oldu, ödenekleri gönderildi. Biz hemen ihale süreçlerine başlıyoruz. Şu anda ihaleye çıktıklarımız da var. Birkaç yıl içinde Diyarbakır gerçekten eğitim altyapısı bakımından eksikleri azaltılmış, hafiflemiş bir ile dönmüş olacak” dedi.
GELECEK NESİLLERE HEDİYE
Vali Karaloğlu’nun teşekkür ettiği ve örnek bir davranış sergileyen iş insanı Raif Türk ise, okul yaptırmanın başlı başına hayırlı bir iş olduğunun altını çizerek, “Çünkü okul hemen hemen daima daha iyi geleceğin inşa edildiği yerdir. Her okul gibi bizim okulumuz da gelecek nesillere bir hediyedir. Ne kadar modern ve donanımlı olursa olsun bir binayı okul yapan ise aslında öğretmenlerle öğrencilerinin arasında yaşanan sevgidir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından temel atma butonuna basılan ve ‘Raif Türk’ adı verilen ilkokulun, 2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde tamamlanarak öğrenime açılacağı açıklandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir