KADINA YÖNELİK ŞİDDETE ‘HAYIR’ ETKİNLİĞİ

MEDYA21- Yenişehir Belediyesi, gün nedeniyle kendi personelinin, Aile Destek Merkezi kadın kursiyerlerinin ve Forum AVM’deki esnafın yakalarına üzerinde “Kadına Yönelik Şiddete dur diyelim!” yazılı rozetleri takarak, broşür dağıttı.
Yenişehir Belediyesi ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla Farkındalık etkinliği düzenledi. Etkinlikte, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatlarıyla belediye personeline “Kadına Yönelik Şiddete dur diyelim!” yazılı rozetler dağıtıldı. Etkinlikte konuşan Beşikci, “Biz kadına yönelik şiddetin bir insanlık suçu olduğuna, hatta bütün canlılara yönelik şiddetin insanlık suçu olduğuna inanıyoruz. Kadınlarımızın eğitim almaları, istihdama katılmaları ve kanunumuzun onlara verdiği yasal haklar konusunda bilinçlenmelerini çok önemsiyoruz. Bu nedenle şiddeti önleme ile ilgili seminerler düzenleyip, gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede farkındalık etkinliği kapsamında Forum AVM’de stand kuran Yenişehir Belediyesi, Aile Destek Merkezleri’ndeki ve AVM’deki kadın esnafa rozet takıp broşür dağıtarak, bilinçlenme faaliyeti gerçekleştirdi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir