• DOLAR
  13,4560
  %0,59
 • EURO
  15,2759
  %0,87
 • ALTIN
  792,00
  %0,19
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR

KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan kuaförlük kursunda, kalifiyeli kuaförler yetiştiriliyor.

MEDYA21- Yenişehir Belediyesince ev kadınlarının ve genç kızların meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla bünyesinde hizmet veren Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezinde açılan kuaförlük kursu, kadınlardan büyük ilgi görüyor. Kursiyer kadınlar, saç kesimi, boya, perma, röfle, gelin saçı, türban bağlama, fön, topuz, makyaj ile epilasyon eğitimini teorik ve uygulamalı olarak alıyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, verilen eğitimlerden sonra kursiyerlerin sertifika ve meslek sahibi olarak geleceğe güvenle bakabildiklerini söyledi. Normalleşme süreciyle birlikte ilçede bir çok kursun yeniden başlatıldığını anlatan  Beşikci, “Pandemi nedeniyle bir süredir eve kapanan kadınlarımız ve genç kızlarımız kuaförlük kursumuza yoğun ilgi gösteriyor. Pandemi kuralları çerçevesinde şu anda 93 kursiyerimize eğitimler veriliyor. Kuaförlük kursuna katılan kursiyerlerimiz burada hem meslek öğreniyor, hem de günün stres ve sıkıntısını atıyorlar. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlerimize sertifika verilecek ve bununla işletme açarak, aile ekonomisine katkıda bulunabilecekler” dedi.
BENİM İÇİN ALTIN BİLEZİK
Kuaförlük kursunun kendileri açısından önemli olduğuna dikkat çeken kursiyerlerden Semra Pala, “Yenişehir Belediyemizin kuaförlük kursunu tekrar açmış olduğunu duydum ve ben de kayıt yaptırdım. Kursa gelerek, hocamızın desteğiyle kuaförlük adına her şeyi öğreniyorum. Buradan aldığım eğitimler, benim için altın bir bilezik olacak. Bu mesleğin ilerde işime yarayacağını düşünüyorum. Ben bu konuda bizlere böylesine güzel bir kursu açtığı için Belediyemize ve bizlere  desteklerini esirgemeyen hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
MESLEK ÖĞRENİYORUZ
Ev kadını Necla Okumuş ise, “Bu kursun bizler açısından iyi olduğunu düşünüyorum. Burada hocamızın desteğiyle saç kesimi, saç boyama, gelin saçı, türban bağlama, fön, topuz, makyaj gibi eğitimler alıyoruz. Kuaförlük mesleğinin tüm püf noktalarını sağ olsun hocamız bizlere öğretiyor. Burada bir meslek öğreniyoruz. Almış olduğumuz eğitimlerle ilerde kendi iş yerimizi açma imkanımız olacak ve aile ekonomisine katkıda bulunabileceğiz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?