KARPUZLU’DA ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SUR İLÇESİNE BAĞLI KARPUZLU MAHALLESİNDE UZUN YILLARDIR DEVAM EDEN KANALİZASYON İÇME SUYU VE ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR. (HASAN GÜNDÜZ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesine bağlı Karpuzlu Mahallesinde uzun yıllardır devam eden kanalizasyon içme suyu ve altyapı sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

MEDYA21-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Sur ilçesine bağlı Karpuzlu mahallesinde içme suyu ve altyapı sorunlarını çözmek için 1 milyon 253 bin 681 lira bedelle hazırladığı proje kapsamında 6 bin 363 metre kanalizasyon ve 3 bin 500 metre içme suyu şebekesi döşemeye başladı. DİSKİ, terfi sistemi ile şehir merkezi iletim hatlarına bağlantı yaparak kanalizasyon sorununu çözecek.

Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Her mahalleye ihtiyaç duyulan projeleri uyguladıklarını belirten DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, “Şehrimizin her noktasında yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Teknik ekiplerimiz gerekli çalışmalara başladı, en hızlı şekilde projeyi tamamlayarak önemli bir sorunu daha çözmüş olacağız” dedi. (İHA)

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir