KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İLK KAZMA VURULUYOR

MEDYA21- Bağlar Belediyesinin hazırladığı projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe girmesinin ardından, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kentsel dönüşüm için çalışmaları yoğunlaştırdı. Bu bağlamda eski Bağlar’da ilk yıkım için yarın yapılacak.

Bağlar’ın yarım asırlık hayali olan proje için büyük çaba harcadıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,  “Sayın cumhurbaşkanımıza, Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği bakanımıza, emeği geçen milletvekillerimize Bağlar halkı adına çok teşekkür ediyorum. Projenin bu aşamaya gelmesi heyecan verici. Allah’ın izniyle mutlu ve huzurlu bir Bağlar bakanlığımızın çalışmalarıyla inşa edilmiş olacak” dedi.

İlk etabı Kaynartepe mahallesinde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm projesi için  çalışma yürüten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleriyle hazırlanan proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak resmiyet kazanmıştı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca Bağlar Belediyesi ile ortak yürütülen ön hazırlıkların ardında Cuma günü bölgede ilk yıkım gerçekleştirilerek önemli bir aşamaya geçilmiş olacak. Projenin ön hazırlıkları ve fiyat tespit çalışmaları başarılı bir boyuta ulaşırken, ilk yıkımın ardında kısa zamanda anlaşma sağlanan diğer hak sahiplerine ait yapıların da yıkılmasıyla proje hızlandırılacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İLK BELEDİYE

Projede gelinen aşamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, şöyle konuştu:

“Yarım asırlık hayal gerçekleşiyor. Bağlar halkının aslında hak etmediği bu olumsuz tablodan kurtulması için kararlı bir şekilde yürütmüş olduğumuz bu mücadelede çok şükür bu kentin evladı olarak görevimizi başarıyla yerine getirdik. Bağlar Belediyesi olarak projemizin onaylanmasından sonra iş Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı’mıza geçti. Çünkü bu işin mali yükü ağır ve belediye karşılayamaz. En büyük teşekkürümüz bu projelerin mimarı olan ,aydınlık ve kalkınmış bir Türkiye için bu anlamda adeta devrim yapan sayın cumhurbaşkanımızadır. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız sayın Murat Kurum bu konuda hep destek oldu,her türlü çaba ve çalışmamızı, talebimizi destekledi. Bakanımız ve hemşehrimiz sayın Mehmet Mehdi Eker ilk günden bu aşamaya kadar projenin hayata geçirilmesi için her türlü desteği sağladı. Sayın cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza , milletvekillerimize ve emeği geçen herkese Bağlar halkı adına teşekkür ediyorum. Bağlar Allah’ın izniyle hedeflediğimiz ve hayal ettiğimiz modern şehir yapısına kavuşacaktır.”

BAKAN KURUM’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Bu arada Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, AK Parti Milletvekili Oya Eronat, Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, Dicle Belediye Başkanı Felat Aygören ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mahsun Melikoğlu ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u Ankara’daki bakanlık makamında ziyaret ederek, kentsel dönüşüm projesi nedeniyle teşekkür etti. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir