• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
KIZILAY 5 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITTI

KIZILAY 5 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITTI

Türk Kızılay Derneği Diyarbakır Şubesi, Muharrem ayı münasebetiyle kent merkezinin dağişik noktalarında 5 bin kişiye aşure ikram ederek, ağızları tatlandırdı.

MEDYA21- Her zaman sosyal sorumluluk projelerinde en önde yer alan Türk Kızılay Derneği Diyarbakır Şubesi, Muharrem ayı dolayısıyla kent merkezinin 25 noktasında Genç Kızılay gönüllüleri, Sur, Yenişehir,  Bağlar ve Kayapınar şubelerinin yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları ile birlikte 5 bin kişiye aşure ikramında bulundu.
Aşure dağıtımı, Dicle üniversitesi Hastanesi, Eğitim Araştırma ve Doğum hastaneleri, Tema Park, Kent Meydanı, Ulu Cami, Hz, Süleyman Cami, Dağkapı Meydanı, Şehitlik Dörtyol, Bağlar Dörtyol, havaalanı ve ilçe çarşılarının da aralarında bulunduğu noktalarda Kızılay mensupları tarafından gerçekleştirildi.
Türk Kızılay Şube Başkanı Mesut Işık, “5 bin kişilik Aşurenin hazırlanmasında emeği geçen 25 kişilik Gönüllü Aşevi ekibimize, Aşure ikramlarını Şehrin 25 noktasında en iyi şekilde dağıtım yapan şubelerimizin üye ve gönüllülerine, Genç Kızılay ve Kadın Kolları ile aşure ikramımızı beğeni ile karşılayan Diyarbakır’ın güzel insanlarına çok teşekkür ederiz” dedi.
Yoğun ilgi gören etkinlikte ikram edilen aşureyi yiyen ve ağızları tatlanan vatandaşlar ise, Kızılay Diyarbakır Şubesinin böyle bir etkinliğe imza atmalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, tüm şube, yönetim ve gönüllülere teşekkürlerini sundu. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?