MEMUR-SEN’DEN EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERE ZİYARET

MEMUR-SEN DİYARBAKIR İL BAŞKANI VE SAĞLIK-SEN DİYARBAKIR ŞUBE BAŞKANI NURHAK ENSARİOĞLU VE BERABERİNDEKİLER, ÇOCUKLARI DAĞA KAÇIRILDIĞI İDDİASI İLE TAM KAPANMA NEDENİYLE HDP DİYARBAKIR İL BİNASI ÖNÜNE GİDEMEYEN AİLELERİ KALDIKLARI OTELİN TOPLANTI SALONUNDA ZİYARET ETTİ. (MERT GÜNAYDIN/DİYARBAKIR-İHA) Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ile beraberindekiler, çocukları dağa kaçırıldığı iddiası ile tam kapanma döneminde kaldıkları otelde eylemlerine devam eden evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti.

MEDYA21- Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ile beraberindekiler, çocukları dağa kaçırıldığı iddiası ile tam kapanma döneminde kaldıkları otelde eylemlerine devam eden evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti.
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başlayan aileler, İçişleri Bakanlığınca uygulanan 17 günlük tam kapanma döneminde eylemlerine kaldıkları otelde devam ediyor. Aileleri kaldıkları otelde ziyaret eden Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ile beraberindekiler, annelere karanfil dağıtıp yanlarında oldukları mesajını verdi.
Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Başkan Ensarioğlu, bu direnişi gösteren annelerin yüreğine ateş düşüren, buradaki anneleri hasrete, özleme boğan kişilerin er ya da geç bu özlem ve hasretin altında ezilip gideceklerini söyledi. Ensarioğlu, “Memur-Sen olarak dini, dili, ırkı, mezhebi, cinsiyeti ne olursa olsun mağdursa, mazlumsa biz o mağdur ve mazlumun yanındayız. İnşallah bu annelerimiz de er ya da geç çocuklarına kavuşacaktırlar, bu mutluluğu hepimiz göreceğiz” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından bir süre ailelerle görüşen Ensarioğlu ve beraberindekiler daha sonra otelden ayrıldı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir