• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %-0,16
 • ALTIN
  %-0,08
 • BIST
  %0,14
MİNİKLERE İSG EĞİTİMİ VERİLDİ

MİNİKLERE İSG EĞİTİMİ VERİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğünün okul eğitimlerinde sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı ‘Kırmızı Düdük’ projesi kapsamında, Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesindeki Huzurevleri Anaokulunda minik öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verildi.

MEDYA21- Emniyet Genel Müdürlüğünün okul eğitimlerinde sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı ‘Kırmızı Düdük’ projesi kapsamında, Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesindeki Huzurevleri Anaokulunda minik öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verildi.

Huzurevleri Anaokulu ile KAREL firmasının işbirliğiyle gerçekleştirilen İSG eğitiminde, anaokulunda eğitim gören 4-5 yaş aralığındaki minik öğrencilerin ailelerince yapılan yanlış alışkanlıkları onlara anlatabilmek adına ‘KIRMIZI DÜDÜK’ projesinin hayata geçirildiği ve ardından okulda, evde ve dışarıda karşılaşabilecekleri tehlikelere dikkat çekildi.

İSG uzmanı Veysel Bayram; merdivenler, çukurlar, lavabolar, kaygan zeminler, yola çıkan çıkış kapıları, elektrik panoları, masa ve dolapların sivri uçlarıyla ilgili tehlikeler hakkında minik öğrencilere bilgi verildi. Okul öğretmenleri ve yönetimi ile de bir araya gelinerek, İş Sağlığı ve Güvenliğinin önemi, telekomünikasyon sektörünün İSG’ye bakış açısı, okullarda İSG süreçleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Uzmanlar, “Koridorlar veya yollarda yürürken yerlerin ıslak, kaygan olmasından dolayı kaymaların önlenmesi için uyarı tabelalarını dikkate almalıyız ve daha dikkatli olmalıyız. Okula gider gelirken, trafik ışıklarına, yollara, araçlara dikkat edelim. Sabit olmayan, sivri uçlu masa, sandalye,  dolap ve elektrik panolarından uzak duralım” uyarısında bulundu.

Huzurevleri Anaokulu Müdürü Songül Uzunkaya, okul olarak İSG kültürünü ve bilincini geliştirmek, sürdürülebilir duruma getirmek için ‘sıfır iş kazasını’ hedef aldıklarını vurgulayarak, “İSG uzmanları tarafından öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize eğitim verildi. Bu eğitimler devam edecek” dedi.  HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?